Raport z rynku ukraińskiego

W ostatnich dniach Krajowa Ukraińska Komisja Regulacji Hazardu i Loterii, w skrócie Krail, przygotowała raport z okresu od stycznia 2021 roku do października 2022.

Przychody z opłat licencyjnych na Ukrainie w ciągu pierwszych 10 miesięcy tego roku wyniosły 856,5 milionów hrywień czyli około 23.4 mln euro według informacji udzielonych przez Krail .

Oficjalne dane pokazały również, że kwota wydana na regulatora z budżetu państwa w tym samym okresie wyniosła 79,7 mln hrywien, co stanowi 9,3% jego dochodów za 10 miesięcy tego roku.

Krail opublikował również statystyki za cały poprzedni 2021 rok, w którym jego przychody wyniosły 1,58 mld hrywien, z czego 7,9%, czyli 125,5 mln hrywien przeznaczono na działania regulatora.

Przez cały  22-miesięczny okres od początku 2021 r. do końca października 2022 łączne wpływy z opłat licencyjnych wyniosły 2,44 mld hrywien.

Dane za ten okres , pojawiły się teraz w roku który jest niezwykle trudny dla Ukrainy z powodu trwającego konfliktu z Rosją. Branża hazardowa w tym okresie uruchomiła szereg, inicjatyw wspierających poszkodowanych przez wojnę.

Kampania „Branża gamingowa dla Ukrainy” została zainicjowana już kilka dni po wybuchu wojny i jej celem było zebranie 250 000 funtów dla osób przesiedlonych przez wojnę. Wszystkie wpływy z tej kampanii są przekazywane na zbiórkę funduszy na rzecz kryzysu na Ukrainie w firmie Choose Love. Do tej pory inicjatywa ta zebrała ponad 261 000 funtów.

Parimatch Tech przeznaczył ponad 500 000 euro na wsparcie obywateli Ukrainy. Developer wywodzący się ze stolicy kraju Kijowa nawiązał także współpracę z organizacją charytatywną z Wielkiej Brytanii o nazwie WeHelpUkrainians, w celu uruchomienia innej inicjatywy Ukraine Hospitals Appeal, której celem jest zebranie 1 miliona dolarów dla osób dotkniętych konfliktem.

Ponadto Parimatch Tech już w marcu wycofał swoją franczyzę Betring LLC z rynku rosyjskiego. W tym samym miesiącu zerwał także kontakty z rosyjską drużyną e-sportową Team Spirit.

Należy również wspomnieć o francuskim operatorze Française des Jeux, którego fundacja przekazała 200 000 euro dwóm organizacjom wspierającym ukraińskich uchodźców we Francji – Biblioteki bez granic i Razem na rzecz rozwoju społecznego.

Inny operator, Pragmatic Play, przekazał 100 000 funtów na konto Brytyjskiego Czerwonego Krzyża w związku z sytuacją na Ukrainie.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.