Reformy hazardowe na Węgrzech

Prawo hazardowe Ze świata
Iwo 18/05/2022

Ostatnia aktualizacja: 4 stycznia 2023

Malta przedstawiła „szczegółową opinię” na temat proponowanych przez Węgry reform hazardowych, które miały zakończyć kontrolowany przez państwo monopolistyczny rynek hazardowy. Zwrócono uwagę na możliwe konflikty w ustaleniach technicznych i wezwało Węgry do dostarczenia szczegółowych parametrów technicznych dla licencjonowanych operatorów kasyn online.

Malta zwróciła się do Węgier o wyjaśnienie, co oznacza proponowane wyłączenie dla operatorów, którzy „organizowali gry hazardowe bez licencji w państwie EOG w ciągu dziesięciu lat poprzedzających złożenie wniosku”. Zauważył również, że projekt wniosku Węgier nie aktualizuje przepisów dotyczących technologii i IT z istniejących przepisów, które obowiązują od 1991 r.

W lutym Węgry powiadomiły Komisję Europejską (KE) o swoich planach liberalizacji rynku gier hazardowych online. Zmiany wprowadziłyby nieograniczone licencje dla firm zarejestrowanych w UE.

Zmiany zostały wprowadzone po tym, jak węgierska jednostka nadzorcza ds. hazardu otrzymała polecenie zapewnienia zgodności zasad konkurencji z zasadami Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Nakaz został wydany po tym, jak Unibet i Sporting Odds Kindred Group (dawna marka należąca do GVC Holdings, obecnie Entain) wygrały apelacje Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ECEJ) przeciwko rządowi Węgier.

Operatorzy z siedzibą na Malcie zakwestionowali zmiany regulacyjne przyjęte w 2014 r., które umożliwiły nieograniczone, niekonkurencyjne korzyści państwowemu operatorowi gier hazardowych Szerencsejáték Zrt.

Niemieccy licencjobiorcy zakładów sportowych pozywają w związku z ograniczeniami rynkowymi
Nowo uregulowany rynek gier w Niemczech wyróżnia się napiętymi warunkami, a teraz operatorzy podjęli kroki prawne w tej sprawie. Wszyscy 33 licencjobiorcy zakładów sportowych wnieśli pozwy przeciwko Hesji, aby zakwestionować regulacje rynku.

Stan będzie reprezentowany przez Radę Regionalną Darmstadt, która potwierdziła, że ​​„wszyscy posiadacze zezwoleń zarówno na zakłady sportowe na lądzie, jak i online” złożyli pozwy. Operatorzy skarżą się, że warunki rynkowe, które ograniczają zakłady na żywo do zwycięzców i łącznych bramek, faworyzują nielicencjonowanych konkurentów offshore.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL