Regionalne seminarium na temat narzędzi i wsparcia w profilaktyce uzależnień odbyło się w Valmierze

Wydarzenia
Wiktor Czerwiński 06/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2024

Wczoraj w Valmierze, na Łotwie odbyło się kolejne regionalne seminarium na temat narzędzi i wsparcia w profilaktyce uzależnienia od hazardu. Było to trzecie wydarzenie regionalne, które zostało zorganizowane przez Łotewskie Stowarzyszenie Interaktywnego Hazardu (LIAV) wspólnie ze Stowarzyszeniem „Skalbes”, Inspekcją Nadzoru Loterii i Hazardu Republiki Łotewskiej (IUAI) oraz Centrum Profilaktyki Uzależnień Służby Społecznej w Lipawie.

Podczas seminarium Santa Laimiņa, członek zarządu stowarzyszenia Skalbe, koordynator infolinii dla osób uzależnionych od hazardu i ich bliskich, opowiedziała o oznakach uzależnienia od hazardu oraz specyfice działania infolinii.

Signe Birne, szefowa IUAI, poinformowała o funkcjonowaniu rejestru samodzielnego, natomiast Elīna Brila, psycholog inspektora, opowiedziała o możliwościach wsparcia psychologa i mechanizmach uzależnień.

Marina Davidova, dyrektor ds. obsługi klienta i odpowiedzialnego hazardu w firmie Entain, opowiedziała o narzędziach zapobiegania uzależnieniom na stronach internetowych legalnych operatorów oraz o zagrożeniach związanych z nielegalnymi grami.

„Seminaria regionalne to bardzo cenna okazja, aby osobiście podzielić się zgromadzonym doświadczeniem i wiedzą z kolegami i kolegami. Synergia pomiędzy zaangażowanymi stronami – centrum kryzysowym Skalbes, inspektoratem i służbami socjalnymi jest jednym z warunków skutecznej profilaktyki uzależnień.” – mówi psycholog IUAI Elina Brill.

Do udziału w seminarium zostali zaproszeni pracownicy miejskich służb społecznych regionu Vidzeme, szkolni pedagodzy społeczni oraz inni specjaliści instytucji państwowych i samorządowych, którzy na co dzień stykają się z problemami uzależnień. W seminarium w Valmierze wzięło udział prawie 30 specjalistów, którzy aktywnie uczestniczyli w wymianie poglądów i dyskusjach na temat profilaktyki uzależnień.

W maju tego typu seminaria odbyły się już w Lipawie i Dyneburgu, natomiast jesienią planowane są seminaria także w Jełgawie i Rydze.

źródło/zdjęcia: liab.lv

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL