Regulacja e-hazardu w Serbii

Serbia dąży do uregulowania rynku gier online i zbudowania rodzimego przemysłu za pomocą szeregu środków przyjaznych operatorom.

Serbia poczyniła „znaczący przełom” by wreszcie wejść do świata gier online według prezydenta Serbskiej Loterii Narodowej , Władimira Djukanowicza.

Decyzja mogła być przyspieszona informacją o dziennej utracie € 400.000 na rzecz szarej strefy, ale ruch jest postrzegany przez niektórych jako rewolucyjny.

W Serbii hazard zyskał popularność w wielu formach, w szczególności zakłady sportowe, ale do niedawna sektor ten nie był kontrolowany ani regulowany prawnie.

Nie było wcześniej żadnych przepisów, które byłyby bezpośrednio adresowane do rynku gier online, w wyniku czego wiele stron z grami było albo nielicencjonowanych albo zamieszczonych na serwerach w innych częściach świata, w których było to dozwolone.

Legalny hazard został początkowo wprowadzony w kraju w 1964 roku, gdy Serbia była częścią Jugosławii i pozostawał legalny pomimo wielu zmian politycznych, które miały miejsce w regionie w okresie pięciu dekad.

 

Źródło: intergameonline.com

O Autorze

1 thought on “Regulacja e-hazardu w Serbii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.