Regulator Curaçao będzie nadzorować gry online

Organ regulacyjny Curaçao zajmujący się kasynami naziemnymi będzie teraz nadzorował także gry online.

Nadzór nad sektorem gier online ma zostać przeniesiony z Ministerstwa Sprawiedliwości Curaçao na Ministra Finansów, który jest odpowiedzialny za lokalną Radę Kontroli Gier (GCB).

Podczas gdy Curaçao jest krajem składającym się na Niderlandy, prawodawcy z tych ostatnich wezwali władze do nowych regulacji, twierdząc, że licencjonowane przez Curaçao internetowe kasyna służące holenderskim graczom nie posiadają koniecznych zezwoleń.

Lokalne centrum informacyjne Antilliaans Dagblad poinformowało, że jednym z argumentów przemawiających za rozszerzeniem nadzoru i wyznaczeniem GCB jako „jednolitego regulatora gier losowych” na Curaçao jest fakt, że

w przypadku nielegalnych gier losowych uczciwość oferowanej zapłaty wygranej nie są obięte gwarancjami, które niekorzystnie wpływają na graczy i negatywnie wpływają na międzynarodowy wizerunek Curaçao
– wyjaśnia Kenneth Gijsbertha, Minister Finansów.

Do tej pory nie istniał szczególny nadzór nad grami online na tym terytorium, nawet jeśli aktywność znacznie wzrosła w ostatnich latach i przykuła uwagę międzynarodowych graczy.

Według ministra finansów nadzór z GCB obejmuje wszystkie gry losowe oferowane z Curaçao i jest jednolicie wdrażany we wszystkich sektorach. Nadzór obejmuje również przepisy i regulacje mające na celu zapobieganie i zwalczanie praniu pieniędzy, finansowania terroryzmu a także nielegalnych gier losowych.

Gijsbertha powiedział, że nielegalni dostawcy „nie wnoszą wkładu do kasy Curaçao”, ponieważ nie płacą opłat licencyjnych ani podatków od nielegalnie uzyskanego dochodu i stanowią nieuczciwą konkurencję dla legalnie działających dostawców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *