Regulatorzy chcą bliższej współpracy

WolnyPoker.org:  Regulatorzy gier online z rynku francuskiego, hiszpańskiego, portugalskiego, włoskiego oraz przedstawiciele Niemiec wyrazili chęć bliższej współpracy.

Miałaby ona skutkować przede wszystkim zwiększeniem płynności gry. Nie od dziś wiadomo, że rynki zamknięte, jak np. Francja i Hiszpania mają problemy z jej utrzymywaniem. Wynika to z prostego faktu: rynki krajowe są za małe na taki produkt, jakim jest poker.

Na razie nie podano także żadnych konkretnych dat oraz działań, jakie te organy miałyby podjąć. Spotkanie przedstawicieli organów regulacyjnych odbyło się kilka dni temu. Mówili oni później, że ich celem jest dążenie do wzmocnienia mechanizmów odpowiedzialnego hazardu i wymiana informacji na temat ,,stanu rynku, przepisów technicznych i norm, ochrona pieniędzy zawodników, wzmocnienie sportowej etyki oraz wymiany środków pieniężnych”.

Taki pomysł spodoba się oczywiście operatorom z tych rynków. Dla nich połączenie puli graczy oznacza większą aktywność na pokerroomach, co w prosty sposób przełoży się na większe zyski. Na pewno zyskałyby także państwa, które nawiązałyby współpracę. Większe zyski operatorów równają się większym podatkom. Tak więc każda ze stron byłaby wygrana.

Informacja, że regulatorzy z Francji, Włoch, Hiszpanii oraz Portugalii chcą bliższej współpracy pojawiają się już od dłuższego czasu. Szkoda, że jak do tej pory za dobrymi chęciami nie poszły czyny. Kolejne posiedzenie z udziałem przedstawicieli regulatorów zapowiedziano na połowę (w Lizbonie) i koniec 2013 roku (w Rzymie).

www.wolnypoker.org

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.