Regulatorzy hazardu na Litwie i Ukrainie podpisali protokół

Prawo hazardowe Ze świata
Iwo 25/07/2022

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2024

Litewski Organ Nadzoru nad Hazardem podpisał Memorandum of Understanding (MoU) z Ukraińską Komisją ds. Regulacji Hazardu i Loterii, aby współpracować w zakresie nadzoru nad hazardem i loteriami.

Zgodnie z umową oba organy regulacyjne będą wymieniać informacje, dzielić się szczegółami dobrych praktyk i pomysłami handlowymi dotyczącymi ulepszania hazardu, pogłębiać swoją wiedzę na temat branży i zapewniać wdrażanie odpowiednich przepisów w każdym kraju.

Eksperci branżowi z każdej organizacji będą również współpracować w celu wymiany informacji prawnych, praktyk regulacji rynku, aktualnych kwestii związanych ze stosowaniem aktów prawnych i wymagań dla przedsiębiorstw.

Ponadto oba organy regulacyjne zorganizują wspólne seminaria, wykłady i inne wymiany praktyk dla personelu specjalistycznego z każdej organizacji.

„Jesteśmy gotowi podzielić się z naszymi ukraińskimi kolegami naszym doświadczeniem w dziedzinach, w których mamy już znaczną wiedzę i praktykę, takich jak zapobieganie problemom z hazardem, stosowanie środków przeciwko podmiotom świadczącym nielegalne usługi hazardowe na odległość oraz wymagania techniczne dla urządzeń hazardowych ”

– powiedział dyrektor ds. nadzoru nad hazardem na Litwie Virginijus Daukšys.

„Bardzo cieszymy się z tej umowy oraz z faktu, że nasi nowi partnerzy to koledzy z tej wytrwałej, nieustępliwej i dumnej instytucji państwowej. Mamy nadzieję, że ta współpraca będzie korzystna dla obu stron i będziemy w miarę możliwości pomagać naszym ukraińskim kolegom w ich potrzebach zgodnie z naszymi kompetencjami.”

Protokół ustaleń został wydany po tym, jak ukraińska Komisja ds. Regulacji Gier i Loterii w tym tygodniu wydała przypomnienie dla miejsc hazardowych w tym kraju, aby upewnić się, że działają zgodnie ze środkami dotyczącymi godziny policyjnej w czasie wojny.

Niektóre zakłady hazardowe zaczęły ponownie otwierać się na Ukrainie pomimo trwającej inwazji Rosji, a niektórzy operatorzy przenieśli się do zachodnich regionów z dala od głównych obszarów konfliktu na wschodzie kraju.

Chociaż takie miejsca mogą być otwierane, muszą działać zgodnie z tymczasowymi środkami, które zostały wprowadzone w wyniku przejścia kraju do stanu wojennego w czasie wojny.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL