Ripple przejmuje szwajcarski start-up Metaco za 250 mln dolarów

Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2023

Ripple przejmuje szwajcarski Metaco. Pomoże to rozszerzyć ofertę dla przedsiębiorstw, która zapewnia klientom technologię wymaganą do przechowywania, wydawania i rozliczania wszelkiego rodzaju tokenizowanych aktywów.

Amerykański dostawca rozwiązań kryptowalutowych Ripple przejął Metaco, szwajcarskiego dostawcę technologii przechowywania aktywów cyfrowych i tokenizacji za 250 mln dolarów. Obie strony mają silne kryptowalutowe DNA, najlepszych klientów instytucjonalnych i długą historię współpracy z podmiotami regulowanymi w celu tworzenia bezpiecznych rozwiązań klasy korporacyjnej.

Przejęcie przez Ripple pomoże również Metaco przyspieszyć trajektorię wzrostu poprzez dostęp do ugruntowanej bazy klientów firmy blockchain oraz kapitału na zaspokojenie nowego popytu i zasobów.

„Metaco jest sprawdzonym liderem w instytucjonalnym przechowywaniu aktywów cyfrowych z wyjątkową ławką kierowniczą i naprawdę niezrównaną historią klientów. Dzięki sile naszego bilansu i pozycji finansowej, Ripple będzie nadal umacniać swoją przewagę w obszarach krytycznych dla infrastruktury kryptowalutowej. Włączenie Metaco ma ogromne znaczenie dla naszego rosnącego pakietu produktów i rozszerzającego się globalnego zasięgu” – skomentował dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse

„Naszą misją zawsze było umożliwienie instytucjom prosperowania w gospodarce aktywów cyfrowych z pomocą naszej podstawowej infrastruktury i wiedzy specjalistycznej, i cieszymy się, że możemy połączyć siły z zespołem w Ripple, który podziela tę pasję. Ta transakcja pozwoli Metaco wykorzystać skalę i siłę rynkową Ripple, aby osiągnąć nasze cele i dostarczać wartość naszym klientom w szybszym tempie. Z niecierpliwością czekamy na dalszą obsługę bezprecedensowego poziomu popytu instytucjonalnego z najwyższą doskonałością w dostarczaniu, czego oczekują nasi klienci” – dodał założyciel i dyrektor generalny Metaco, Adrien Treccani.

Ripple zapewnił, że oczekuje się, iż instytucjonalny rynek przechowywania kryptowalut osiągnie 10 bilionów dolarów do 2030 roku, a przechowywanie jest ważną częścią infrastruktury wymaganej dla usług kryptograficznych dla przedsiębiorstw.

Według najnowszych badań, większość globalnych liderów finansowych w instytucjach finansowych i przedsiębiorstwach zamierza korzystać z rozwiązań w zakresie przechowywania kryptowalut, głównie za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy.

Ripple ma ponad 10-letnie doświadczenie w obsłudze blockchain i kryptowalut oraz rozwiązywaniu problemów klientów korporacyjnych. Oferta firmy obejmuje płatności transgraniczne, CBDC, zarządzanie płynnością i tokenizację dla globalnych partnerów i klientów.

W 2020 r. Komisja Papierów Wartościowych i Giełd złożyła pozew przeciwko firmie blockchain za emisję cyfrowego aktywa XRP bez odpowiedniej rejestracji.

„Technologia Metaco, dopasowanie produktu do rynku, baza klientów i niezrównany zespół sprawiają, że jest to idealny partner dla Ripple, ponieważ staramy się zapewnić krytyczną infrastrukturę kryptowalutową dla przedsiębiorstw” – dodał szef działu powierniczego Ripple, Sagar Shah

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL