Robert Lewandowski sportowcem 2021

Bukmacherzy
Iwo 10/01/2022

Ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2022

Piłkarz Robert Lewandowski został uznany najlepszym sportowcem Polski 2021 roku w 87. plebiscycie Przeglądu Sportowego, organizowanym razem z telewizją Polsat. Drugie miejsce zajęła trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk.

Rok 2021 w sporcie pod znakiem igrzysk i rekordów Lewandowskiego. Lewandowski wyróżniony w tym plebiscycie został po raz trzeci, w tym drugi z rzędu (po raz pierwszy w 2015 roku.) Wraz z Bayernem Monachium w 2021 r. po raz kolejny został mistrzem Niemiec i jednocześnie królem strzelców Bundesligi z dorobkiem 41 goli, czym poprawił rekord słynnego Gerda Muellera. Zapewnił sobie Złoty But, czyli nagrodę dla najskuteczniejszego piłkarza lig europejskich. W plebiscycie Złota Piłka magazynu „France Football” został uznany drugim zawodnikiem globu minionego roku; przegrał jedynie z Argentyńczykiem Lionelem Messim.

„Gratuluję wszystkim nominowanym i zwycięzcom. W minionym roku nasi sportowcy osiągali wielkie sukcesy. Jestem waszym kibicem i trzymam za was bardzo mocno kciuki. Chciałem podziękować za emocje i za to, co robicie dla polskiego sportu. Zawsze wspieram was z wielką dumą. Cieszę się, że jestem częścią tej sportowej rodziny” – powiedział kapitan piłkarskiej reprezentacji podczas Gali Mistrzów Sportu w Warszawie.

Trzecie miejsce zajął żużlowy wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik. Tuż za podium znalazł się mistrz olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala, którego sukces był jedną z największych sensacji igrzysk w Tokio.

Medaliści ubiegłorocznych igrzysk zdominowali tradycyjną „10” plebiscytu. Zabrakło w niej miejsca m.in. tenisistów Igi Świątek i Huberta Hurkacza czy skoczka narciarskiego Kamila Stocha. Kolegium redakcyjne „Przeglądu Sportowego” przyznało kilka innych wyróżnień.

Trenerem Roku został Aleksander Matusiński, twórca sukcesów sztafety kobiecej 4×400 m, która w Tokio sięgnęła po olimpijskie srebro, a jej członkinie wraz z kolegami triumfowały w sztafecie mieszanej 4×400 m. Statuetka tzw. superchampiona otrzymał utytułowany dyskobol, dwukrotny wicemistrz olimpijski (2008 i 2016) Piotr Małachowski, który w tym roku oficjalnie zakończył karierę sportową. W kategorii Sport Bez Barier doceniono mistrzynię paraolimpijską Różę Kozakowską, lekkoatletkę specjalizującą się w konkurencjach rzutowych (rzut maczugą).

Imprezą roku zostały Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce przeprowadzone na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a miano Drużyny Roku przypadło siatkarzom Zaksy Kędzierzyn Koźle, którzy triumfowali w Lidze Mistrzów. Polska siatkówka na taki sukces czekała od 1978 r. – wówczas w Pucharze Europy Mistrzów Krajowych zwyciężył Płomień Milowice.

Głosy oddawano za pośrednictwem kuponów drukowanych w Przeglądzie Sportowym i wybranych wydaniach dziennika Fakt, przez internet na stronach organizatorów (Przeglądu Sportowego i Polsatu Sport) oraz za pośrednictwem SMS-ów. Głosowanie odbywało się w dwóch etapach. W pierwszym wyłoniono czołową dziesiątkę, którą ogłoszono na początku sobotniej gali. W czasie jej trwania przez pewien czas można było jeszcze oddawać głosy za pośrednictwem SMS-ów.

Dziesięciu najlepszych sportowców Polski 2021 roku w plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu: 1. Robert Lewandowski (piłka nożna) 2. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka) 3. Bartosz Zmarzlik (żużel) 4. Dawid Tomala (lekkoatletyka) 5. Wojciech Nowicki (lekkoatletyka) 6. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka) 7. Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Kajetan Duszyński, Dariusz Kowaluk, Karol Zalewski (lekkoatletyka) 8. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann (wioślarstwo) 9. Karolina Naja, Anna Puławska (kajakarstwo) 10. Taduesz Michalik (zapasy)

Źródło: radiopik.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL