Rosnące obawy dotyczące hazardu przy użyciu kart kredytowych

karta kredytowa

Korzystanie z kart kredytowych w grach hazardowych online znalazło się w centrum uwagi po ankiecie, która wykazała rosnące obawy dotyczące ryzyka.

Badanie przeprowadzone przez Australijskie Stowarzyszenie Bankowe (ABA) pokazuje rosnące zaniepokojenie ryzykiem związanym z używaniem karty kredytowej w grach hazardowych online. Oczekuje się, że raport może skłonić więcej banków do wprowadzenia zakazu ich stosowania.

Raport „Every Customer Counts” opiera się na 40 pisemnych zgłoszeniach od operatorów zakładów bukmacherskich, doradców hazardowych, rzeczników konsumentów, naukowców i agencji rządowych, a także 813 osób, które odpowiedziały na krótką ankietę internetową.

W raporcie stwierdzono, że związane z tym ryzyko znacznie przewyższa potencjalne korzyści dla klientów, zwłaszcza dla wrażliwych populacji.

ABA podkreśliło, że raport odzwierciedla poglądy respondentów, a nie swoje, i do członków ABA będzie należała ocena wyników raportu i podejmowanie własnych decyzji co do dalszego postępowania.

Niektóre banki już zaczęły wprowadzać zakaz używania kart kredytowych do transakcji hazardowych. Bank Australia zablokował wszystkie transakcje hazardowe i gry hazardowe na swoich kartach kredytowych od 1 grudnia.

W następstwie nowego raportu, większej liczbie członków ABA może być trudniej oprzeć się presji, by podążać za tymi przykładami.

Jednak niektórzy autorzy zauważyli, że australijska branża bukmacherska jest już ściśle regulowana, a ograniczenia dotyczące kart kredytowych nie rozwiązałyby podstawowych problemów związanych z hazardem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *