Rośnie światowy rynek hazardu online

Hazard online
Iwo 15/06/2018

Ostatnia aktualizacja: 15 czerwca 2018

Według badań amerykańskiej grupy Technavio, hazard online w Stanach Zjednoczonych może wygenerować do 2020 r. aż 4 mld dolarów przychodu. Firma Jupiter Research szacuje, że w 2021 r. suma wszystkich zakładów online na całym świecie zbliży się do… 1 bln dolarów. W porównaniu do tych sum polski segment hazardu online wygląda skromnie, ale perspektywy rysują się w jasnych barwach.

Według Technavio, największym światowym rynkiem hazardu online są Chiny, przed Wielką Brytanią, Australią, Francją i Włochami. Przynajmniej jedną formę gier hazardowych przez Internet zalegalizowało już ponad 80 państw na świecie. W Polsce datą przełomową dla rynku gier hazardowych, również online, był 1 kwietnia 2017 r. – wówczas w życie weszła ustawa hazardowa, która wprowadziła bardzo sztywne ramy działania m.in. dla operatorów zakładów wzajemnych.

Od tego momentu w legalny sposób w Polsce mogą działać jedynie bukmacherzy posiadający licencję ministerstwa finansów (strony internetowe firm bez koncesji MF trafiają do specjalnego rejestru, a następnie są blokowane – zanim zagrasz sprawdź czy bukmacher posiada licencję, natomiast kody bonusowe do legalnych bukmacherów można odebrać na serwisie Legalsport.pl ). Szersze uprawnienia do organizacji gier hazardowych w Internecie otrzymał również Totalizator Sportowy.

Coraz śmielej na polskim rynku poczynają sobie także legalni bukmacherzy posiadający koncesję MF na organizowanie zakładów wzajemnych w Internecie. Według szacunków ekspertów, przychody całego segmentu w Polsce wzrosły o 100%, do poziomu około 3,3 mld zł. Perspektywy na kolejne lata również są pozytywne.

„Wszystko wskazuje na to, że 2018 r. będzie dla branży bukmacherskiej zdecydowanie lepszy niż poprzedni, ale tylko dla bukmacherów, którzy funkcjonują w Polsce legalnie. Do tej pory 90% przychodu całego rynku bukmacherskiego, szacowanego na około 5 mld zł, wędrowało do firm działających nielegalnie. W momencie zmiany przepisów i przygotowania przez legislatorów gigantycznych kar większość nielegalnych graczy zdecydowała się wycofać z Polski. To oznacza, że promowane są legalnie działające podmioty, które płacą w Polsce podatki.”

– powiedział Piotr Glinkowski, członek zarządu Arskom Group. Wszystko wskazuje, że przychody budżetu z zakładów bukmacherskich i sportowych w 2018 roku będą rekordowe, także z uwagi na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji.

Źródło: dziennikbałtycki

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL