Ruletka tylko z audytorem

Najczęściej czytane
Bartosz 03/09/2015

Ostatnia aktualizacja: 3 września 2015

Od dziś kasyna gry mogą zakładać firmy nie tylko z Polski, ale też z innych krajów europejskich.

Wchodząca dziś w życie nowelizacja ustawy o grach hazardowych znosi dotychczasowe bariery dla zagranicznych przedsiębiorstw w takiej działalności. Gry hazardowe będą mogły urządzać także spółki zarejestrowane w państwach Unii Europejskiej, państwach członkowskich Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu (EFTA)i strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Warunkiem rozpoczęcia takiej działalności w Polsce, o ile taka spółka nie założy tu spółki córki, będzie ustanowienie w naszym kraju oddziału lub przedstawiciela. Podobnie jak polskie firmy, tacy zagraniczni przedsiębiorcy będą musieli udokumentować legalność pochodzenia swojego kapitału oraz niezaleganie z daninami publicznymi należnymi w ich macierzystych krajach.

Nowe przepisy przynoszą też obostrzenia w tej działalności. Grę w pokera będzie można urządzać wyłącznie w kasynach. Rozszerzona zostanie lista przyczyn cofnięcia koncesji na działalność hazardową. Stanie się tak, jeśli firma nie wykaże zgodności swoich działań z przepisami o praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Czytaj całość w: Rzeczpospolita. rubryka: Prawo co dnia, strona: 4

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL