Rusza całodobowy kanał pokerowy

Poker
Marek 29/04/2015

Ostatnia aktualizacja: 29 kwietnia 2015

Ostatnie badania pokazują, że telewizje ogólnotematyczne tracą widownię na rzecz kanałów specjalizujących się w konkretnej dziedzinie. Do uruchomienia24-godzinnego kanału Poker Central szykują się biznesmeni z USA.

Inicjatywa jest związana z wyjątkowym turniejem, który za kilkanaście tygodni zostanie rozegrany w Las Vegas. W turnieju z wpisowym $500,000 zagra ponad 50 pokerzystów, w tym Phil Hellmuth, Antonio Esfandiari, Daniel Negreanu, Dan Cates, Doug Polk, Erik Seidel, Ike Haxton, Phil Ivey i Phil Galfond.

Szef kanału Poker Central Clint Stimbach (pracował m.in. w Discovery Networks) mówi: -Pamiętam czas, gdy startował Golf Channel- ludzie mówili, że to szalony pomysł. Gdy wystartował Tennis Channel ludzie myśleli, że kanał jest zbyt ograniczony. Gdy startował kanał Home and Garden Television ludzie mówili ,,Żartujesz sobie?”. Od sierpnia 2014 roku pracowaliśmy nad zakupem programów do ramówki, a później planowaliśmy nagrywanie własnych materiałów-. Przy uruchomieniu Poker Central pracują m.in. Dan Russel (wcześniej związany m.in. z Animal Planet, Discovery Health i Travel Channel, gdzie debiutowało World Poker Tour) oraz Mori Eskandani z Poker PROductions (firma realizującą relacje telewizyjne z WSOP).

W ramówce Poker Central znajdą się programy i relacje z turniejów i gier cashowych, programy o strategii gry, newsy oraz filmy dokumentalne o pokerze i pokerzystach.

Dziennikarz Jamesa Guill z PokerUpdate w tekście poświęconym PC, pisze: ,,Nie mogę się doczekać uruchomienia Poker Central, ponieważ ma możliwość zrobienia więcej niż tylko dostarczenie kibicom pokera jego codziennej dawki. Może ona spowodować rozrost tej gry, stworzyć nowe gwiazdy, a może nawet przysporzyć sympatii niektórym pomijanym dotąd odmianom pokera”. Dzięki temu, że stacja zamierza tworzyć filmy dokumentalne o pokerzystach jest szansa, że usłyszymy o zawodnikach, którzy np. z powodu Black Friday zostali nieco zepchnięci w cień lub dla których nie ma miejsca w telewizjach ogólnotematycznych z powodu zbyt napiętej ramówki.

czytaj dalej

źrodło: WolnyPoker.org

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

D...

16:02
29/04/2015

No Jacek, oto nowe wyzwanie: zakazać w Polsce transmisji tego kanału telewizyjnego! Ciekawe, co wymyślisz? Proponuję zamknięcie przestrzeni powietrznej kraju dla satelity, który będzie przesyłał sygnał... ;-)

liwa

18:32
29/04/2015

A ja myślę ,że urzędnicy SC powinni wchodzić każdemu kto odbiera taki kanał do domu, i rekwirować telewizor. Jacek otworzy wtedy sklep z używanymi telewizorami. Zieloni chłopcy będą je sprzedawać. Każdy będzie miał robotę i wszyscy będą zadowoleni. A my będziemy mogli odkupić własny telewizor po okazyjnej cenie.
E-PLAY.PL