Rusza największy w Polsce Superbet Poland Dart Masters 2024!

Dart Polecane
Adam Brzozowski 06/06/2024

Ostatnia aktualizacja: 6 czerwca 2024

Już za chwilę największe talenty ze świata i regionu powalczą o chwałę podczas najbardziej prestiżowego turnieju dart – Superbet Poland Darts Masters 2024 – który 14 i 15 czerwca odbędzie się w PreZero Arenie Gliwice.

Polscy fani będą mogli z bliska podziwiać kunszt Krzysztofa Ratajskiego, największej gwiazdy darta w naszym kraju, który będzie również pełnił role eksperta Superbet, sponsora tytularnego rozgrywek.

– Superbet robi wiele dla popularyzacji mojej dyscypliny w Polsce, czego efektem jest wielki sukces frekwencyjny. Cieszę się, że wspólnie będziemy zarażać rodaków pasją do darta – podkreśla „Polski Orzeł”.

Olbrzymie zainteresowanie kibiców podczas zeszłorocznej edycji turnieju, która odbyła się na warszawskim Torwarze, zaowocowało decyzją o przeniesieniu imprezy do trzykrotnie większej PreZero Areny Gliwice. Większość biletów wyprzedała się krótko po starcie sprzedaży.

Organizatorzy spodziewają się tłumu kibiców, z których większość będzie kibicować Krzysztofowi Ratajskiemu oraz pozostałym Polakom: Radkowi Szagańskiemu, Sebastianowi Białeckiemu oraz Jackowi Krupce.

Organizatorzy spodziewają się tłumu kibiców dopingujących Krzysztofa Ratajskiego

– Zapowiada się rewelacyjna zabawa i rywalizacja na najwyższym poziomie. Rywalizacja światowych gwiazd z najlepszymi Polakami to gwarancja emocji od początku, do końca turnieju. Widząc, jak błyskawicznie rośnie popularność darta za sprawą turnieju Superbet Poland Darts Masters, uznaliśmy, że czas na kolejny krok w kierunku popularyzacji dyscypliny. Stąd decyzja o nawiązaniu bliskiej współpracy z ikoną darta w Polsce, Krzysztofem Ratajskim. Dzięki temu kibice będą jeszcze bliżej swoich ulubieńców, a impreza w Gliwicach będzie pełna dodatkowych atrakcji  – podkreśla Łukasz Seweryniak, General Manager Superbet Polska, sponsora głównego turnieju.

Ratajski to dziesięciokrotny zwycięzca turniejów PDC, ćwierćfinalista mistrzostw świata z 2021 roku, a przede wszystkim czołowy zawodnik, który rozgrzewa serca polskich kibiców podczas każdego występu. Jest w tym sezonie w wysokiej dyspozycji, dwukrotnie docierając do półfinałów imprez PDC.

– Bardzo cieszę się ze współpracy z marką Superbet, bo dzięki niej będę miał okazję dać jeszcze więcej od siebie kibicom. Wspólnie ze sponsorem tytularnym zawodów zorganizujemy konkursy dla fanów, quizy, a także możliwość sprawdzenia się w darterskich wyzwaniach z atrakcyjnymi nagrodami. W Gliwicach zapowiada się bardzo wysoka frekwencja, a my razem z Superbet zrobimy wszystko, żeby po pierwsze kibiców przyszło jeszcze więcej, a po drugie, żeby ich rozkochać w naszej dyscyplinie. Wchodzimy na jeszcze wyższy poziom i mam nadzieję, że to będzie nie tylko świetny turniej dla mnie sportowo, ale również dla całej dyscypliny w Polsce pod kątem budowania długoterminowego zainteresowania – podkreśla Krzysztof Ratajski.

Pierwszym elementem współpracy będzie występ Ratajskiego w Kanale Sportowym program już w czwartek, 6 czerwca. Ekspert Superbet podzieli się z internautami morzem anegdot, ale też podpowiedziami pozwalającymi lepiej zrozumieć dart.
– Spodziewam się ciekawej rozmowy, fajnie że dart zaczyna gościć też w dużych, zasięgowych mediach. Zapraszam do oglądania! – mówi „Polski Orzeł”.

Nastoletnia rewelacja i mistrzowie świata

Skoro już zeszłoroczna, debiutancka edycja turnieju była określana mianem „eletryzującej”, to jakich określeń będziemy musieli używać, aby opisać to, co czeka nas 14-15 czerwca w Gliwicach? Z jednej strony o wygraną będzie walczył obecny mistrz świata Luke Humphries. Z drugiej, utrzeć mu nosa będą chcieli eksczempioni, jak Michael Smith czy Rob Cross. Z trzeciej – przecież zeszłoroczny triumfator, Michael van Gerwen, bynajmniej nie zamierza składać broni. A na dodatek, przed polską publicznością wystąpi niesamowity 17-latek Luke Littler, który podbił serca fanów podczas niedawnych mistrzostw świata i w swoim debiucie na polskiej ziemi będzie chciał udowodnić, że wciąż jest w wysokiej dyspozycji. O jego niesamowitej drodze do finału MŚ, w którym uległ Humphriesowi, pisały media na całym świecie. Zawodnicy, oprócz prestiżu, powalczą o pulę nagród wynoszącą 60 tysięcy funtów, czyli przeszło 300 tysięcy złotych!

– Wytypowanie zwycięzcy na pewno nie będzie łatwym zadaniem przy tak obsadzonym turnieju! Będziemy ściskać kciuki za wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem naszych reprezentantów. W Superbet mamy specjalną Superprzewagę na darta. Wystarczy, że jeden z zawodników wygra lega zdobywając 170 i zakłady na jego wygranie meczu będą od razu rozliczone pozytywnie, bez względu na końcowy wynik! Ta promocja będzie obowiązywała nie tylko podczas Superbet Poland Darts Masters, ale od kilku miesięcy działa przy okazji innych turniejów. Nie mogliśmy się doczekać startu turnieju od dawna, a po nawiązaniu współpracy z Krzysztofem Ratajskim jeszcze bardziej czekamy na jego początek, żeby razem z kibicami i zawodnikami wejść na jeszcze wyższy poziom. Na szczęście oczekiwanie dobiega końca, widzimy się już 14 czerwca w Gliwicach! – podkreśla General Manager Superbet Polska Łukasz Seweryniak.

Oferta Super Przewagi od Superbet przy Checkout 170

2024 Superbet Poland Darts Masters

Miejsce: PreZero Arena Gliwice, Akademicka 50, 44-100 Gliwice.

Kalendarz turnieju

 • Piątek, 14 czerwca, godz. 19

Pierwsza Runda x8

 • Sobota, 15 czerwca, godz. 19

Ćwierćfinały, Półfinały oraz Finał

Reprezentanci PDC

 • Luke Humphries (Anglia)
 • Michael van Gerwen (Holandia)
 • Michael Smith (Anglia)
 • Nathan Aspinall (Anglia)
 • Stephen Bunting (Anglia)
 • Rob Cross (Anglia)
 • Peter Wright (Szkocja)
 • Luke Littler (Anglia)

Reprezentanci Europy Środkowo-Wschodniej

 • Krzysztof Ratajski (Polska)
 • Radek Szagański (Polska)
 • Adam Gawlas (Czechy)
 • Karel Sedlacek (Czechy)
 • Boris Krcmar (Chorwacja)
 • Sebastian Białecki (Polska)
 • Jacek Krupka (Polska)
 • Gyorgy Jehirszki (Węgry)

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL