Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2025
Od 2 kwietnia rusza nabór do programu „Kultura w Potrzebie”. Program skierowany jest do jednostek samorządu terytorialnego, domów kultury, bibliotek, ośrodków sportu i rekreacji oraz innych instytucji kultury zaangażowanych w odbudowę i rewitalizację zniszczonych obiektów kulturalnych.
Celem programu jest przywrócenie działalności artystycznej, edukacyjnej i sportowej w regionach dotkniętych powodzią. Program jest w całości sfinansowany ze środków pochodzących z Zakładów Specjalnych Totalizatora Sportowego w kwocie 3 025 400 zł.
Fundacja Totalizatora Sportowego, w odpowiedzi na powódź, która miała miejsce we wrześniu i dotknęła południowo-zachodnią Polskę, uruchamia program pomocowy pt. „Kultura w Potrzebie”. Program jest szansą na odbudowę i rewitalizację zniszczonych obiektów kulturalnych, co pozwoli na przywrócenie działalności artystycznej, edukacyjnej i sportowej w regionach dotkniętych powodzią.
Jego celem jest odbudowa i niwelowanie skutków klęski żywiołowej w infrastrukturze kulturalnej. Program skierowany jest do gminnych i miejskich ośrodków kultury, bibliotek publicznych oraz jednostek samorządu terytorialnego, które znalazły się na obszarze objętym stanem klęski żywiołowej.
Celem programu „Kultura w Potrzebie” jest wsparcie finansowe placówek kulturalnych, które ucierpiały w wyniku powodzi. Środki przeznaczone będą na pokrycie kosztów związanych z usuwaniem skutków zalania, remontami, zakupem nowego sprzętu oraz przywracaniem obiektów do pełnej funkcjonalności.
Obszary działań objęte Projektem, na które można uzyskać Dofinansowanie, muszą być zgodne z celami Programu oraz dotyczyć w szczególności:
- Usuwania powstałych zniszczeń: suszenie pomieszczeń, czyszczenie, usuwanie zagrzybienia, zbijanie tynków, zrywanie podłóg, demontaż zniszczonych instalacji.
- Prac remontowo-budowlanych: malowanie, kładzenie tynków, podłóg/wykładzin, malowanie ścian, instalacje elektryczne, gazowe, wodno-kanalizacyjne, montaż okien, drzwi, boazerii;
- Wymiany wyposażenia: zakup i montaż nowego wyposażenia, np. mebli, wyposażenia kuchni, łazienek, sprzętu sportowego, wyposażenia audiowizualnego, przywrócenie księgozbiorów;
- Rewitalizacji terenów: odnawianie boisk, placów zabaw, innych obiektów użyteczności publicznej należących do placówki składającej wniosek.
Termin
Od 2 kwietnia do wyczerpania środków.
Źródło/grafika: Fundacja Totalizatora Sportowego
"Do Użytkownika "hazard" Jak Państwo nie ma nic z kasyn legalnych? Przecież kasyna naziemne płacą ogromny 50% podatek od zysku."
"zawsze mówiłem , co państwowe to niczyje !!! Tak było , jest i będzie . Brak konkurencji wpływa na demoralizację Zarządów i korupcję . Tak było i jest nadal. Brak doświadczenia w branży źle wpływa na pracę TS . Firma hazardowa to firma hazardowa . Praca w bankach to praca w bankach ."
"Nie da się zamknąć dochodowej świni jaką jest Lotto pomimo, że dymają naród to odprowadzają do budżetu państwa spore dochody. Generalnie działają jak kasyna. Urabiają klientów, rżną na kasę i zostawiają w skarpetach."
"Dziadostwo. W losowaniach Mini Lotto z 22 i 23.03.25 padły 3 te same liczby czy to k...a mać możliwe? 4,8,9... sprawdźcie sami. Daje do myślenia. Nie wierzę w uczciwość tej trzymającej monopol i jedynej zatwierdzonej loterii."
"Człowiek niby wiedzioł, ale się jednak trochę łudził"