Rynek gier online w Wielkiej Brytanii odnotowuje niewielki spadek w sierpniu

Gambling Commission

Według najnowszych danych brytyjskiej Gambling Commission liczba zakładów spadła o 2%, a zysk brutto z gier hazardowych (GGY) spadł o 12% w sierpniu. Regulator powiedział, że liczby te można przypisać przerwie w angielskiej Premier League, sezonowi wakacyjnemu i złagodzeniu ograniczeń pozwalających na bardziej dowolne i uznaniowe opcje wydatków.

Brytyjska Komisja ds. Hazardu (UKGC) opublikowała w środę dalsze dane pokazujące, w jaki sposób okres Covid-19 wpłynął na zachowania hazardowe w Wielkiej Brytanii, odzwierciedlając okres od marca do sierpnia.

Najnowsze dane obejmują hazard online i stacjonarny, pochodzące od licencjonowanych operatorów zakładów (LBO), które można znaleźć na głównych ulicach Wielkiej Brytanii, a także obejmują badania konsumenckie.

Ponadto liczba sesji automatów online trwających dłużej niż godzinę spadła o 7%, przy średniej długości sesji utrzymującej się na stałym poziomie 21 minut. Liczba podjętych interakcji z klientami wzrosła o 11%; 4% zgłoszonych interakcji to bezpośredni kontakt z pracownikami (spadek z 5% w lipcu).

W obliczu ciągłej ewolucji zachowań związanych z hazardem w czasie pandemii UKGC dostarczyła wytyczne dla operatorów internetowych w maju, określając potrzebę ulepszonych kontroli przystępności, zapobiegania cofaniu wypłat i ograniczenia ofert bonusowych.

Źródło: gamblingcommission.gov.uk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *