Ryzykowny hazard

Gry hazardowe
Bartosz 19:33 26/01/2015

Ostatnia aktualizacja: 26 stycznia 2015

CBOS ogłosił, że w Polsce żyje milion osób uzależnionych od hazardu. Według raportu Fundacji Dzieci Niczyje, 7% gimnazjalistów uprawia hazard w internecie, a 2,5% robi to przynajmniej dwa razy w tygodniu. Pisząc „Spowiedź selekcjonera” uświadomiłem sobie jak koszmarnym może być problemem.

„Jeżeli ktoś zaczyna oczekiwać wygranej, jest ona głównym motywem gry, wówczas sytuacja staje się niebezpieczna.” Agnieszka Duda-Kubik, wicedyrektor Krakowskiego Centrum Terapii Uzależnień

„Patrząc na to z perspektywy czasu, jestem autentycznie przerażony. Kim ja byłem? Jak mogłem się tak zachowywać? Zawsze idąc do kasyna, wierzyłem, że wygram, że rozbiję bank. Ludzie chodzą do kasyna się pobawić, stracić parę złotych, a ja szedłem tam zarobić. Jakkolwiek głupio by to teraz nie brzmiało.” Spowiedź Selekcjonera, Maciej Rajk

Jako nastolatek znałem osoby pijące, palące, zażywające narkotyki… Dla niektórych był to tylko etap. Inni utknęli na lata w nałogu. Nie nie poznałem jednak wtedy nikogo uzależnionego od hazardu. Nie do końca w ogóle widziałem hazard jako coś, od czego można się uzależnić.

Oczy otworzyły mi się podczas pisania „Spowiedzi selekcjonera”. Ta biograficzna powieść, traktująca o życiu Marcina Twardowskiego (byłego modela, selekcjonera klubu Cinammon), ocieka alkoholem, narkotykami, seksem i… hazardem. Co fascynujące, to właśnie to uzależnienie miało najbardziej drastyczny wpływ na jego życie. Długi, nielegalne pożyczki, kradzieże, wyłudzenia, pogróżki… Hazard wepchnął go w o wiele tragiczniejsze tarapaty niż kokaina czy alkohol.

Czytaj całość na: maciejrajk.natemat.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL