Rząd chce, by europejskie firmy hazardowe miały łatwiej

Gry hazardowe
Bartosz 20/10/2014

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2014

Pod obrady rządu trafi projekt noweli ustawy hazardowej z 2009 r. Zmiany obejmują regulacje uzgadniające polskie prawo z przepisami UE i przepisy dotyczące opodatkowania.

 

Nowela przygotowywana przez resort finansów ma doprecyzować przepisy, które wzbudzały wątpliwości z punktu widzenia zgodności z prawem Unii Europejskiej. Dopuszcza np. działalność na terenie Polski oddziałów firm zagranicznych, które mają siedzibę na terenie UE. W tej chwili muszą one tworzyć oddzielne +spółki córki+.

Wątpliwości związane ze zgodnością ustawy o grach hazardowych z 2009 r. z prawem UE związane są m.in. z wprowadzonym przez ustawę zakazem gry na automatach. Rząd nie notyfikował tej ustawy Komisji Europejskiej, choć – zdaniem niektórych ekspertów – należy ją postrzegać jako przepisy techniczne, które podlegają obowiązkowi takiej notyfikacji.

Dlatego część branży hazardowej kwestionowała w polskich sądach decyzje wydane na jej podstawie. Jeden z sądów zwrócił się o rozstrzygnięcie w tej sprawie do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, a ten w orzeczeniu z 2012 r. nie wydał jednoznacznego wyroku i zostawił decyzję polskim sądom.

Jak mówił PAP wiceminister finansów Jacek Kapica, choć resort uważa wątpliwości branży hazardowej za nieuzasadnione, to zdecydował się doprecyzować przepisy i notyfikować je Komisji Europejskiej.

Czytaj całość na: pb.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

normy

06:45
21/10/2014

na to prysło.Teraz przyznają się do popełnionych błędów przy wprowadzaniu nowej/starej ustawy. W myśl zasady Polacy nic się nie stało. Idiotów robią z ludzi dalej.
E-PLAY.PL