Rząd wygrał wojnę z hazardem, ale tylko na papierze

Gry hazardowe
Marek 27/05/2013

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2013

Według oficjalnych danych, walkę z hazardem udało się wygrać. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna. Okazuje się, że na grach zarabiają wszyscy, tylko nie państwo.

 

W oficjalnych danych Służby Celnej widać zapaść w każdym segmencie tradycyjnego hazardowego rynku i we wszystkich regionach Polski. Największe spadki mają automaty o niskich wygranych, czyli słynni jednoręcy bandyci. Pod koniec 2012 r. było w całej Polsce 10 973 takich urządzeń, podczas gdy rok wcześniej działało ponad 14 tys., a jeszcze w 2010 r. funkcjonowało aż 55 tys. sztuk. Mniejsze, ale jednak spadki dochodów zanotowały także salony gier na automatach i kasyna. Łącznie rok do roku cała stacjonarna branża zmniejszyła się aż o 10 proc.

Teoretycznie wszystko zgodnie z planem zawartym w nowelizacji ustawy hazardowej z 2010 r. Przewidywała ona, że do 2015 r. z krajobrazu Polski znikną w zasadzie wszystkie automaty o niskich wygranych. W efekcie co roku przewidywano mniejsze wpływy do budżetu państwa z podatku od gier. I rzeczywiście jeszcze w 2010 r. było to 1,624 mld zł. Rok później już 1,546 mld zł, a w 2012 r. miało być 1,447 mld zł. Ostatecznie jednak wpłynęło blisko 7 mln zł mniej. W tym roku założenia mówią o 1,25 mld zł.

Czytaj całość na: gazetaprawna.pl

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prorok

00:29
28/05/2013

Kochani i już wszystko jasne rząd z pewnością odniósł sukces w walce z Hazardem ale niestety odnoszę wrażenie że tak naprawdę to nie tylko z hazardem ale ze wszystkim, nawet z obywatelami bo jak widać skutecznie rząd swoją polityką pozbywa się polaków z tego kraju i w tym przypadku przyznałbym najwyższy stopień skuteczności, niemalże z taką samą doskonałą skutecznością pozbawiono obywateli gotówki bądź też możliwości jej zarobienia co za tym idzie szary obywatel już nie posiada kasy na jakiekolwiek rozrywki ponieważ dzisiaj jest szczęśliwy jak będzie miał na miskę zupy !!!!!! Niestety taką sytuację można sklasyfikować tylko i wyłącznie w jeden sposób ZDRADA dokładnie tak , obecny rząd to zdrajca tego narodu i mam nadzieję że nie trzeba nikomu tłumaczyć co się robi ze zdrajcami NARODU POLSKIEGO . Pozdrawiam.
E-PLAY.PL