Sands China twierdzi, że pozew nie wpłynie na reputację Grupy

Sands China powiedział, że pozew złożony przeciwko jej prezesowi i dyrektorowi wykonawczemu, Wong Ying Wai, nie będzie miał negatywnego wpływu na grupę ani jej sytuację finansową.

W oświadczeniu złożonym na giełdzie w Hongkongu operator wyjaśnił również, że roszczenia wobec Wonga nie dotyczą grupy i nie są związane z wykonywaniem jego obowiązków w Sands.

Wong został wymieniony jako jeden z 34 oskarżonych w pozwie wytoczonym przez Hsin Chong Group Holdings, która jest obecnie w stanie likwidacji. Pozew dotyczy naruszenia obowiązków dyrektorów wobec grupy, która do grudnia 2019 r. była notowana na giełdzie w Hongkongu.

Wong „silnie wierzy, że twierdzenia są bezpodstawne i będzie energicznie bronić swojej pozycji” – czytamy w oświadczeniu. Wong potwierdził, że od listopada 2015 r. nie pełnił żadnych obowiązków wykonawczych w Hsin Chong.

Hsin Chong był głównym deweloperem budowlanym i nieruchomościowym. W kwietniu br. giełda ogłosiła postępowanie dyscyplinarne wobec grupy i jej dyrektora wykonawczego Zhou Wei.

Oświadczenie to nie obejmowało Wonga, a akcja obejmowała okres od sierpnia do grudnia 2016 r. po jego odejściu z firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.