Saudyjczycy inwestują w iGaming

Arabia Saudyjska ponownie zwróciła się do Szwecji, aby wykorzystać swoje inwestycje w gry wideo i e-sport, już po uruchomieniu Savvy Gaming Group. Saudi PIF kupił 8,1 proc. udziałów szwedzkiego dewelopera.

Za pośrednictwem Savvy Saudi Public Investment Fund (PIF) kupuje 99,9 mln akcji B po cenie subskrypcji 103 koron za akcję od szwedzkiego producenta gier wideo Embracer za 10,3 mld koron (1,05 mld USD).

Fundusz uruchomił grupę gamingową i e-sportową w styczniu tego roku po zakupie ESL Gaming w transakcji gotówkowej o wartości 1,05 miliarda dolarów.

Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer, powiedział:

„Inwestycja w Savvy Gaming Group w wysokości 1 miliarda dolarów pozwala nam kontynuować proaktywną realizację naszej strategii z pozycji silnej pozycji w globalnej branży gier”.

Embracer posiada 120 studiów, w tym Gearbox Software, Deep Silver i Flying Wild Hog. Umowa daje Saudyjczykom 8,1 procentowy udział w Embracer.

Wyjaśniając decyzję o przyjęciu inwestycji, Wingefors powiedział:

„W ciągu ostatnich kilku dni pytano mnie, dlaczego akceptujemy inwestycję od podmiotu z kraju niedemokratycznego. Na początek musimy spojrzeć sobie w lustro, jesteśmy spółką publiczną i mamy już jako udziałowców setki instytucji ze wszystkich części świata, w tym inwestorów z Bliskiego Wschodu i Afryki (MENA) oraz Azji. Szczerze wierzymy, że SGG, podmiot w pełni komercyjny, ma ambicje w zakresie gier, które są autentyczne we wspieraniu globalnego ekosystemu dla naszej branży, które są zgodne i ważne dla wartości i kultury naszej branży. SGG zapewnia pokaźną, naprawdę długoterminową inwestycję kapitałową w celu wsparcia naszej strategii i naszego zarządzania, abyśmy mogli kontynuować pomyślny rozwój naszych firm komercyjnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.