Sebastian Batkowski Mistrzem Europy Juniorów

Srebrny medal dla Krystiana Ćwikły a brąz dla Wiktora Zielińskiego !!!Polski dzień w Sarajewie. Genialny występ Polaków w 14/1! Złoto, srebro i brąz oraz pozycja lidera klasyfikacji medalowej – taki początek Mistrzostw to spełnienie marzeń!

Na karty historii Polskiego Sportu Bilardowego wpisała się trójka zawodników: Sebastian Batkowski (Frame Łódź), Krystian Ćwikła i Wiktor Zieliński (Hades Poznań) którzy wstrząsnęli dziś bilardową Europą tak, jak ich starsi koledzy uczynili to w Portoroz.

Kulminacją fantastycznego występu Polaków w 14/1 stał się tytuł Mistrza Europy Juniorów Sebastiana, który w finale pokonała faworyzowanego Niemca, Wicemistrza Świata Juniorów, Tobias Bongersa.
W początkowej fazie pojedynku Niemiec osiągnął niewielką przewagę, którą Sebastian zniwelował 28- punktowym podejściem, dającym mu prowadzenie 32-14. Wówczas Bongers zdobył się na swojego najwyższego breaka w finale, który pozwolił mu osiągnąć pułap 50 punktów. Sebastian nie przestraszył się wymiany ciosów, odpowiadając 44 punktami w podejściu. Od stanu 90-64 dla Polaka rozgorzała wojna nerwów. Zawodnicy nie podejmowali zbędnego ryzyka, a w ich grę wkradały się błędy. Stało się oczywistym, że Mistrzem Europy zostanie gracz bardziej opanowany. Apogeum horroru nastąpiło przy stanie 93-85. Bongers zdawał się odzyskiwać rezon, jednak, to Sebastian lepiej wykorzystał znikome szanse, wykazując instynkt zabójcy na kilku końcowych bilach. 100-85 i złoty medal dla Sebastiana to wymarzone otwarcie tegorocznego Czempionatu.

Czytaj całość na: bilard-sport.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.