Sejmowa rozgrywka o legalny poker

Ostatnia aktualizacja: 19 sierpnia 2013

Rośnie ponadpartyjna koalicja na rzecz zalegalizowania pokera sportowego w Polsce.

 

Parlamentarny Zespół ds. Efektywnej Regulacji Gry w Pokera – tak będzie się nazywał najnowszy z zespołów w Sejmie. Jego założycielem jest Artur Górczyński z Ruchu Palikota, ale w skład mają wejść posłowie ze wszystkich klubów poza Solidarną Polską. Nie brakuje znanych nazwisk, takich jak były bramkarz reprezentacji Polski Jan Tomaszewski z PiS i utytułowana snowboardzistka Jagna Marczułajtis-Walczak, obecnie posłanka PO.

– Chcemy do Sejmu zapraszać gości i przekonywać, że złe prawo trzeba zmienić – tłumaczy Górczyński, a o rosnącej determinacji lubiących pokera posłów może też świadczyć to, że w marcu, po raz pierwszy od dwóch lat, tą grą karcianą zajęła się Sejmowa Komisja Sportu.

Powód? Choć na całym świecie popularność tej gry szybko rośnie, w Polsce poker jest praktycznie zakazany. Nawet wtedy, gdy gra nie toczy się o pieniądze. – Zgodnie z przepisami prawo łamie nawet ten, kto zagra w rozbieranego pokera z żoną w sypialni – tłumaczy Paweł Abramczuk, prezes Związku Pokera Sportowego.

Czytaj całość na: rp.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL