Serbskie konsorcjum wygrywa licencję na loterię w Kirgistanie

Kirgistan Centrum Partnerstw Publiczno-Prywatnych (PPP) poinformowało, że serbskie konsorcjum Elbet d.o.o i Axel Capital wygrało kontrakt na działalność w ramach państwowej spółki loteryjnej.

State Lottery Company otrzymało polecenie ogłoszenia w październiku przetargu na znalezienie partnera prywatnego do ożywienia swojej oferty loteryjnej.

Kirgistan uruchomił loterię państwową w 2018 r., ale PPP dążyło do „kompleksowego ożywienia i rozwoju działalności loteryjnej na dużą skalę” w ramach nowych operatorów. State Lottery Company wybrało ofertę Elbet i Axel Capital do przekazania PPP do przeglądu. Uznano, że oferta „spełnia wymagania kwalifikacyjne, aby znaleźć się na karcie do głosowania w celu ostatecznego wyboru operatorów”.

Komisja przetargowa ustaliła jedynie zwycięzcę. Państwowa Firma Loterii musi teraz zawrzeć z konsorcjum umowę o utworzeniu spółki publiczno-prywatnej w ciągu 20 dni, po czym konsorcjum firm zostanie zarejestrowane w Kirgistanie.

Elbet z siedzibą w Belgradzie będzie pełnić rolę wiodącego partnera technologicznego w ramach kontraktu. Dostawca oprogramowania i rozwiązań sprzętowych do gier hazardowych został założony w 2002 roku i oferuje linie produktów obejmujące zakłady sportowe, bingo oraz terminale do gier i loterii. Mówi, że obecnie obsługuje 80 operatorów klienckich na całym świecie, w tym cztery loterie państwowe.

Axel Capital Management, założony w 2002 roku przez Annę Nikolayevsky, jest zarządzającym funduszem hedgingowym, działającym głównie w Europie Wschodniej. Mówi, że inwestuje w „innowacyjne firmy o wysokim potencjale wzrostu”.

Oczywiście, jeśli chodzi o przetargi na loterię, wszystkie oczy skierowane są na Wielką Brytanię, gdzie w przyszłym miesiącu ma zostać ogłoszony zwycięzca kolejnej licencji National Lottery. Oferentami, którzy mają nadzieję na przejęcie licencji od Camelot, są przemianowane na Allwyn, Sisal oraz Northern i Shell.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.