Skarga na Facebooka za „nielegalny hazard online”

Facebook został skonfrontowany ze zmienioną skargą ponad dwudziestu powodów konsumenckich dotyczących jego udziału w rzekomym „nielegalnym internetowym przedsiębiorstwie hazardowym”.

Pierwotna skarga zbiorowa została wniesiona w kwietniu do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii, który oskarżył Facebooka o działanie za pośrednictwem tak zwanych „kasyn społecznościowych” w celu „przemycania automatów do gier do domów konsumentów w całym kraju, 24 godziny na dobę i 365 dni w roku.”

Wezwał giganta mediów społecznościowych do udostępnienia graczom „autentycznego stylu Vegas” w dowolnym miejscu i czasie, ale powiedział, że „w przeciwieństwie do automatów w Las Vegas, kasyna społecznościowe nie pozwalają graczom wypłacać swoich żetonów”.

W skardze powołano się na raport PBS NewsHour, w którym wykorzystano ujawnione dokumenty, aby pokazać, w jaki sposób system VIP kasyna społecznościowego śledził graczy na podstawie ich identyfikatorów na Facebooku, ściśle monitorował ich rozgrywkę, a następnie zachęcał ich do kontynuowania wydatków.

To najnowsze osiągnięcie ma na celu konsolidację wszystkich działań przeciwko Facebookowi w jedną „główną” skargę. Podobne sprawy zostały również wniesione przeciwko Apple i Google, podobnie jak Trybunał.

Stwierdził:

„Nie ma podstaw do stwierdzenia, że ​​konsolidacja wszystkich czynności w każdym konkretnym zestawie spowoduje niedogodności, opóźnienia lub koszty, zwłaszcza gdy wszyscy powodowie zgadzają się z wnioskiem o połączenie. W związku z tym pewna konsolidacja jest odpowiednia, a wnioski o konsolidację działań w celach przedsądowych zgodnie z Regułą 42(a)(2) są UDZIELANE w zakresie, w jakim (i) działania Facebooka są ze sobą połączone, (ii) Akcje Apple są ze sobą skonsolidowane oraz (iii) Akcje Google są ze sobą skonsolidowane”.

Trybunał stwierdził dalej, że orzeczenie to ma na celu usprawnienie procesu poprzez stworzenie „struktury przywództwa dla radcy prawnego Powodów”.

O Autorze

1 odpowiedź do “Skarga na Facebooka za „nielegalny hazard online”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.