Skoneczny zwycięża w Łodzi

Za nami już druga odsłona zmagań o tytuł Najlepszego zawodnika w Polsce. Tym razem czołówka polskich bilardzistów zawitała do Łodzi, gdzie w klubie Frame poznaliśmy pierwszego w tym roku zwycięzcę rywalizacji w dziewiątkę.
Okazał się nim Mariusz Skoneczny, reprezentujący klub Lipiński Dachy Tomaszów Mazowiecki. Dwa świetne starty na początku sezonu wydają się nie być tylko dobrą passą zawodnika z Tomaszowa Mazowieckiego, ale skutecznie realizowanymi etapami planu, którego kulisy zdradził nam Mariusz. „Jestem bardzo szczęśliwy po sukcesie w Łodzi. Wierzę, że w końcu jestem na dobrej drodze do zwycięstwa w Rankingu Polski. Opłaciły się długie godziny treningów. Cieszę się również, że udało mi się wygrać turniej rankingowy po dłuższej przerwie” – powiedział Skoneczny po finale, który mniej szczęśliwy okazał się dla Wojciecha Sroczyńskiego. Reprezentant Bilardu Studio Warszawa musiał uznać wyższość Skonecznego, przegrywając 7-3.

Skład podium uzupełnili Marek Kudlik z Metal Fach LP Sokółka i Wojciech Szewczyk, broniący barw Konsalnetu Warszawa. Pierwszy z nich musiał w półfinale uznać wyższość Sroczyńskiego (7-4), drugi uległ późniejszemu zwycięzcy (7-5).

„Czarnym koniem” łódzkich zmagań okazał się Wojciech Banek. Zawodnik z MUKS IKS Tarnów w fazie pucharowej okazał się prawdziwym katem dla zawodników Konsalnetu Warszawa. Marsz do ćwierćfinału rozpoczął od odprawienia Michała Zielińskiego, by w kolejnej rundzie pozbawić szans na dobry występ Wojciecha Trajdosa. Ostatnią ofiarą Banka okazał się Marek Derek. Tarnowianina w półfinale powstrzymał dopiero Mariusz Skoneczny.

64 uczestników fazy KO wyłoniono spośród 128 graczy, przystępujących do fazy grupowej. Sporo zamieszania do drabinki niedzielnych zmagań wprowadził Mateusz Śniegocki, który ze swojej grupy wyszedł z drugiego miejsca po porażce z Konradem Siborenko. Tym samym już w drugiej rundzie doczekaliśmy się szlagierowego starcia zwycięzcy ubiegłorocznego rankingu z Tomaszem Kapłanem. Lepszy okazał się zawodnik Nosanu Galerii Echo Kielce, wygrywając 7-3. 17. i 9. miejsce Śniegockiego wydają się być poniżej oczekiwań utytułowanego zawodnika. Warto bowiem zauważyć, że Śniegocki przynajmniej od czterech lat otwiera sezon przynajmniej jednym podium w pierwszych dwóch startach każdego roku.

Wreszcie dowiedzieliśmy się co będzie nagrodą główną w tym roku. Podobnie jak w ubiegłym sezonie, zwycięzca Rankignu Polski odjedzie białym Chevroletem Spark.

Wszystkie wyniki Mistrzostw łodzi w 9-bil w Łodzi dostępne są na stronie Grand Prix Polski WiK Pol Tour 2013. Następna odsłona rywalizacji o koronę Najlepszego Zawodnika 2013 i samochód już 23 marca podczas Best of the East w Kielcach. Do zobaczenia!

źródło: PZBil

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.