Skorumpowany celnik pracuje w biurze PiS

Gry hazardowe
Bartosz 03/09/2014

Ostatnia aktualizacja: 3 września 2014

Skazany za łapówki od właścicieli jednorękich bandytów były celnik z Rybnika pracuje w biurze posła PiS, który był współautorem projektu zmian ustawy o grach hazardowych.

Marek H. przez wiele lat pracował w Izbie Celnej w Rybniku. W październiku 2011 r. wziął 10 tys. zł łapówki od mężczyzny, który poprosił go o informacje na temat kilku prowadzonych przez celników postępowań. H. nie wiedział tylko, że to przeprowadzona za zgodą prokuratury akcja CBA, a człowiek, który wręczył mu pieniądze, to agent służb specjalnych.

Marek H. za łapówki uprzedzał o terminach kontroli

Po zatrzymaniu Marek H. przyznał się śledczym, że przez kilka lat brał łapówki od członków mafii hazardowej. Od 2009 r. Izba Celna kontroluje punkty zajmujące się hazardem. Celnicy sprawdzają, czy działają legalnie, a znajdujące się w nich urządzenia są zarejestrowane. Szczególnym nadzorem objęte są punkty o tzw. niskich zakładach. To niewielkie lokale, które jak grzyby po deszczu wyrastają we wszystkich miastach i miasteczkach. Jest w nich po kilka automatów zwanych jednorękimi bandytami. Według przepisów jednorazowa wygrana na takim urządzeniu nie może przekroczyć 60 zł, jednak właściciele takich punktów stosują różne sztuczki, aby to ominąć i zrobić z automatów wielki hazard.

Marek H. w zamian za łapówki uprzedzał ich o terminach planowanych przez celników kontroli, a w przypadku wpadki wpływał na bieg prowadzonych postępowań. Przekazał też członkom mafii hazardowej listę działających w regionie punktów z jednorękimi bandytami. Wykorzystywano ją potem do zwalczania konkurencji. H. przyznał, że łącznie wziął 22 tys. zł w gotówce, kilkadziesiąt butelek wódki, a przestępcy sfinansowali mu 20 obiadów. Dobrowolnie poddał się karze. W grudniu 2012 r. sąd skazał celnika na dwa lata więzienia z zawieszeniem na pięć lat oraz wysoką grzywnę. Stracił też pracę w Izbie Celnej. Powód: utrata zaufania.

Czytaj całość na: wyborcza.pl

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pawel

08:48
03/09/2014

WIADOMOŚĆ ---- komendy wojewódzkie nakazały podległym jednostkom wykonania spisu stojących automatów lokalach w gminach , powiatach itd

Kolo

18:14
03/09/2014

Ta lista służyła raczej do przejmowania lokali którym za jakiś czas kończyła się koncesje,a resztę skwituje śmiechem .

pawel

13:41
04/09/2014

do moich lokali przychodzą policjanci i pytają czy stoją u pana automaty nie interesuje ich czy są koncesje czy nie , muszą przeprowadzić spis w miesiącu wrześniu co w tym takiego śmiesznego kółko

Kolo

17:14
04/09/2014

No to błysnołeś,komentuje artykuł o nieszczęsnym celniku a nie twój komentarz.

G-SHOCK

05:34
05/09/2014

Ten się śmieje... Służba celna nie daje rady zgarniać sprzętu Działają nie udolnie. W niektórych krajach to policja pilnuje legalnych automatów dzielnicowy ma spis swojego z reguły niewielkiego regionu jak coś się pojawia policja od razu to widzi. Jak policja przejmie odpowiedzialność to się będziesz śmiał...

obi

09:28
05/09/2014

Policja ma zabierać automaty zgodnie z jakim paragrafem jakiego kodeksu ??? Nie popadajcie w jakąś paranoję ludzie! Skoro Sądy mają wątpliwość i pytają Trybunał to o co chodzi?! Jeśli działacie legalnie na papierach , brońcie się w sądach , płacicie podatki ludzie nie opisujcie głupot.
E-PLAY.PL