Skuteczni w zwalczaniu nielegalnego hazardu

automaty do gier

Mundurowi śląskiej KAS zabezpieczyli 480 sztuk nielegalnych urządzeń do gier hazardowych. To efekty działań tylko pierwszego półrocza 2020 roku. Właściciele nielegalnych automatów do gier oraz osoby wynajmujące lokale do nielegalnego procederu muszą liczyć się z wysokimi karami.

480 sztuk zabezpieczonych urządzeń do nielegalnych gier hazardowych – to efekty działań funkcjonariuszy śląskiej KAS (Krajowej Administracji Skarbowej) tylko w pierwszym półroczu 2020 roku. Nielegalne urządzenia działały w kontenerach, specjalnych bezobsługowych miejscach, ale również kafejkach internetowych, punktach gastronomicznych, sklepach, a także różnych punktach usługowych. Zlikwidowane lokale, w których urządzano nielegalne gry hazardowe działały pod fikcyjnymi szyldami firm usługowych. Nielegalne salony do gier hazardowych były dostępne najczęściej w porze wieczorowej i nocnej- i tylko dla tzw. sprawdzonych klientów.

Organizatorzy nielegalnych gier hazardowych często utrudniali prowadzenie kontroli. Niejednokrotnie trzeba było sforsować drzwi, aby dostać się do kontrolowanego lokalu. Kilka razy doszło do czynnej napaści na funkcjonariuszy KAS i gróźb. Mundurowi natrafiali na monitoring założony w takich podejrzanych lokalach, a obsługa zdalnie wyłączała prąd, żeby utrudnić prowadzenie kontroli. W trakcie takich działań mundurowi ujawniali nie tylko nielegalne urządzenia, ale również duże ilości gotówki, trefne papierosy oraz narkotyki i dopalacze.

W jednym z nielegalnych salonów gier pracownik zdemolował pomieszczenie i zniszczył nielegalny automat do gier, usiłując wyjąć z niego pieniądze. Mężczyzna sfingował napad na salon z automatami do nielegalnych gier hazardowych, w którym pracował. Dodatkowo wymyślił uprowadzenie, by odsunąć od siebie podejrzenia.

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) z policją systematycznie likwiduje nielegalne miejsca, w których urządzane są gry hazardowe wbrew przepisom.

Tylko w pierwszym półroczu 2020 roku do magazynów śląskiej KAS trafiło 480 nielegalnych urządzeń. W 2019 roku na terenie woj. śląskiego funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli 1398 sztuk nielegalnych automatów o gier hazardowych. W 2018 roku mundurowi zabezpieczyli 1234 automaty.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Katowicach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *