Słowacki Urząd Regulacji Hazardu o nielegalnym hazardzie (video TV)

Polecane Prawo hazardowe
Wiktor Czerwiński 15/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2024

Słowacki Urząd Regulacji Hazardu (URHH) ostrzega influencerów, że grozi im wysoka grzywna za promowanie nielegalnego hazardu. Powinni zdawać sobie sprawę z ważnej roli, jaką odgrywają w kształtowaniu osobowości i postrzegania świata młodych ludzi oraz brać odpowiedzialność za treści i przesłania, które rozpowszechniają.

W Studio 24 słowackiej telewizji poruszono temat nielegalnego hazardu z Lucią Mihalíkovą z Departamentu Nadzoru i Metodologii Internetowych Gier Hazardowych Urzędu Regulacji Gier Hazardowych. Już na wstępie pani Mihalikova oświadczyła wprost:

Nielegalny hazard to taki hazard który nie ma licencji.

Porusza także temat „lootboxów” oraz serwisach afiliacyjnych promujących nielicencjonowanych operatorów.

Przed rozpoczęciem video należy odpowiedzieć na 2 pytania o płeć oraz wiek.

Kary finansowe dla influenserów

Słowacki Urząd Regulacji Hazardu już pod koniec kwietnia ostrzegł influenserów iż, jeśli zdecydują się promować nielegalny hazard, czy to w formie kodów bonusowych, linków do nielegalnych kasyn online, czy transmisji strumieniowej gry na żywo, powinni mieć świadomość, że mogą zostać ukarani wysoką grzywną za promowanie nielegalnych stron internetowych. Do 50 000 euro w przypadku osoby fizycznej i do 250 000 euro w przypadku osoby prawnej.

Ryzykiem nielegalnej promocji jest także zablokowanie ich profilu lub kanału przez platformę streamingową lub portal społecznościowy.Obowiązkiem influenserów jest sprawdzić czy firma posiada ważną licencję na prowadzenie gier hazardowych.

W minionym miesiącu delegacja URHH odwiedziła siedzibę Czeskiego Instytutu gier hazardowych IPRH, gdzie wymieniła się bieżącymi doświadczeniami oraz informacjami.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL