Służba Celna będzie ścigać za grę w zakładach bukmacherskich online

Bukmacherzy
Bartosz 06/11/2014

Ostatnia aktualizacja: 6 listopada 2014

Ministerstwo Finansów najwyraźniej zamierza w zdecydowany sposób uporządkować kwestię nielegalnych internetowych zakładów bukmacherskich. Wytypowano już prawie 17 tys. osób, które osiągnęły wygrane z gier online i mogą zostać ukarane przez Służbę Celną, która podlega MF, podała Fortuna Entertainment Group w komunikacie. Wszczęto już ponad 1,5 tys. postępowań karnoskarbowych przeciwko podejrzanym graczom.

 

Według danych zaprezentowanych niedawno przez Ministerstwo Finansów podczas posiedzenia sejmowej Komisji Sportu, łączna wartość wygranych osiągniętych przez ścigane osoby to ponad 24 mln zł, podała spółka.

„Obstawiający w zakładach bukmacherskich online mają niestety bardzo dużą szansę, że grają u operatora niezarejestrowanego w Polsce, a co za tym idzie – w świetle polskiego prawa – operatora nielegalnego. Zgodnie z ostatnią analizą zawartą w raporcie firmy doradczej Roland Berger, bukmacherzy online działający nielegalnie mają obecnie już ponad 90% udziału w całym rynku i jest ich kilkakrotnie więcej niż tych operujących z licencją (na mocy zezwolenia Ministerstwa Finansów są to obecnie tylko 4 podmioty – Fortuna Online, STS, Totolotek i Milenium)” – podano również.

W informacji zaznaczono, że wysokość grzywny, jaką mieliby być karani winni jest określona w Kodeksie Karnym Skarbowym oraz w Ustawie o grach hazardowych W każdym przypadku, oskarżeni będą musieli oddać wysokość wygranej, a dodatkowo ponieść koszty sądowe. Według Fortuny, takie nagłe i niezapowiedziane działania organów państwowych z pewnością mogą być sporym zaskoczeniem dla zagranicznych firm bukmacherskich oraz uczestników zakładów online. Na razie Ministerstwo nie ujawnia szczegółowych informacji w tej sprawie.

Czytaj całość na: finanse.wp.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL