Służba Celna ostrzega

Gry hazardowe
Marek 12/02/2013

Ostatnia aktualizacja: 12 lutego 2013

„Służba Celna ostrzega przed uzależnieniem od hazardu” to przesłanie ogólnopolskiej plakatowej kampanii informacyjnej, prowadzonej przez Służbę Celną RP, w ramach której w styczniu br. 230 tysięcy plakatów trafiło do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz ośrodków terapeutycznych w całym kraju.

Ideą akcji jest dotarcie do młodych ludzi z ostrzeżeniem przed skutkami niekontrolowanej gry, informacją o zagrożeniach związanych z problemowym i patologicznym hazardem.

Służba Celna RP, nadzorująca obszar gier hazardowych w Polsce, jako odpowiedzialna społecznie, aktywnie włącza się do rozwiązywania problemów związanych z hazardem, w tym także w przeciwdziałanie uzależnieniom od hazardu, który staje się coraz częściej tragedią wielu ludzi.

Jednym z takich prospołecznych działań jest projekt Służby Celnej: Opracowanie i upowszechnienie plakatów dotyczących problemowego i patologicznego hazardu „Służba Celna ostrzega”, dofinansowany ze środków FUNDUSZU ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW HAZARDOWYCH Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Dostarczone przez Służbę Celną plakaty są eksponowane w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w całej Polsce dzięki wsparciu samorządowych jednostek oraz dyrektorów placówek oświatowych.

Ekspozycja plakatów, które ostrzegają młodzież przed zagrożeniem jakim jest niekontrolowana gra oraz popularyzują portal interwencyjny, a także telefon, pod którym można zasięgnąć porady, to działania edukacyjno-informacyjne w zakresie problematyki dotyczącej rozwiązywania problemów wynikających z uzależnienia od hazardu. Stąd apel do szkół o aktywne włączenie się do akcji. Kampania jest aktywnie wspierana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, jako jeden z elementów akcji Ja i Ty – bezpieczni w szkole, w ramach Roku Bezpiecznej Szkoły.

www.mf.gov.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL