Służby rozbiły grupę podejrzaną o organizowanie nielegalnego hazardu

Funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z policjantami z Komendy Stołecznej Policji rozbili grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o organizowanie nielegalnego hazardu. Do sprawy zatrzymano 10 osób.

Rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Justyna Pasieczyńska poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzili funkcjonariusze z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wspólnie z funkcjonariuszami policji z wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw Komendy Stołecznej Policji pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Według ustaleń śledczych grupa, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu, działała co najmniej od 2019 roku w kilku obiektach na terenie woj. podkarpackiego oraz małopolskiego.

„Podczas czynności funkcjonariusze zlikwidowali pięć lokali z automatami i zabezpieczyli 21 automatów do gier. Policjanci oraz funkcjonariusze przeszukali mieszkania zatrzymanych, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe, komputery i dokumentację księgowo-finansową”

– podała Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka IAS w Warszawie dodając, że podczas akcji zatrzymano 10 osób.

Podejrzani zostali doprowadzeni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

„Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej w tym jednemu z zatrzymanych zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ponadto zatrzymani usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator kolejnym zatrzymanym przedstawił zarzuty prania pieniędzy” – przekazał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

Prokuratorzy wskazali, że z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania wobec trzech podejrzanych skierowano do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

„Sąd podzielił stanowisko prokuratora, uwzględnił wszystkie wnioski i zastosował tymczasowe aresztowane” – zaznaczyła PK.

Za zarzucane podejrzanym czyny może grozić do 10 lat więzienia.

„Ponadto za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat” – dodała PK.

W toku całego postępowania śledczy w tej sprawie zabezpieczyli prawie 80 automatów do gier.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.