Spam a hazard online – pewny przegrany

Ostatnia aktualizacja: 11 lipca 2014

Któż z nas nie marzy o tym, że kiedyś uśmiechnie się do niego fortuna i obsypie niezmierzonym bogactwem bez najmniejszego wysiłku z naszej strony? Czasami tak bardzo wciągamy się w hazard, że nie zdajemy sobie sprawy, że zamiast wygrać upragnioną fortunę wyrzucamy po prostu pieniądze w błoto. Hazard traktujemy nie tylko jako sposób na wygranie pieniędzy, ale również możliwość spróbowania swojego szczęścia, wierząc, że los w końcu się do nas uśmiechnie.

Zjawiska występujące w realnym świecie szybko zdobywają popularność w świecie wirtualnym. Gry hazardowe nie są tu wyjątkiem: większość z nich przystosowała się do specyfiki internetu i posiada ugruntowaną pozycję online. Jednak, podobnie jak w przypadku branży hazardowej w realnym świecie, obok popularnych legalnych zasobów online działają ich wersje nielegalne lub jawnie oszukańcze.

Te ostatnie wykorzystują spam w celu promowania swoich usług, przyciągając osoby, które chcą zarobić łatwe pieniądze. Jak oprzeć się pokusie i nie wpaść w pułapkę cyberprzestępców podczas typowania na wyścigach konnych lub grania w pokera online. Przyjrzyjmy się bliżej najpopularniejszym rodzajom oszustw hazardowych związanych z wysyłkami spamowymi.

Czytaj całość na: securelist.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL