Sprawcy napadów na salony gier staną przed sądem

Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom, którzy są podejrzani o dwa zeszłoroczne brutalne napady na salony gier w Rzeszowie. Przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie staną: 39-letni Andrzej H. i 38-letni Ryszard P. Obaj są mieszkańcami powiatu grójeckiego.

Obaj 6 maja 2021 roku – jak twierdzi Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie – w przeciągu kilkudziesięciu minut napadli na dwa rzeszowskie salony gier przy ulicach: Popiełuszki i Grottgera. Do pierwszego salonu napastnicy weszli ok. godz. 13:00. Pracownika salonu wyciągnęli zza lady, przewrócili na ziemię, przystawali mu do szyi nóż i zażądali gotówki. Bandyci jednak się nie obłowili – ukradli tylko 220 zł z kasetki pod ladą. Wyłamali też kasetkę w jednym z automatów, ale ta była pusta.

Ok. 14:00 sprawcy wtargnęli do drugiego salonu. Tam pracownicę obezwładnili, ukradli jej portfel z dokumentami i firmowe pieniądze – 2000 zł. Po wyjściu z lokalu, skradzionymi kluczami zamknęli kobietę w środku salonu. Sprawców brutalnych napadów poszukiwali policjanci z rzeszowskiej komendy miejskiej. Ryszarda P. zatrzymali 12 maja, a dzień później Andrzeja H.

Obaj zostali tymczasowo aresztowani. Za kratkami siedzą do tej pory. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie zakończyła właśnie śledztwo i wysłała do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyznom. Andrzej H. częściowo przyznał się do winy, a recydywista Ryszard P. odmówił składania wyjaśnień.

Obaj byli wcześniej karani. H. za przestępstwa narkotykowe, a P. za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz paserstwo. Za dokonanie rozbojów na rzeszowskie salony gier oskarżonym grozi od dwóch do 12 lat więzienia.

Źródło: rzeszow-news.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.