Stare adresy, nowe maszyny

Ostatnia aktualizacja: 2 kwietnia 2012

Funkcjonariusze celni Referatu Dozoru 2 Urzędu Celnego I w Warszawie skutecznie rozpoznają miejsca gdzie mogą być nielegalnie prowadzone gry hazardowe na różnego rodzaju urządzeniach.

Prowadząc takie działania celnicy wykazują się spostrzegawczością i pomysłowością. Za przykład mogą posłużyć rezultaty działań przeprowadzonych w drugiej połowie marca. I tak, w jednym z barów piwnych ujawniono 2 terminale internetowe, gotowe do prowadzenia na nich gier hazardowych. Nie poprzestano jednak na tym i w trakcie przeszukania czynnościami objęto niewielkie piętro baru, gdzie ujawniono jeszcze jedną maszynę – tym razem był to tzw. „symulator”, również gotowy do gry…

Jeszcze ciekawszą sytuację zastali funkcjonariusze w jednym z barów w centrum Warszawy. Podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziła duża ilość mężczyzn wchodzących co chwila na zaplecze baru. Można było odnieść wrażenie, że więcej gości przebywa na zapleczu niż w samym barze 🙂 Po okazaniu obsłudze baru legitymacji służbowych, przekroczyli drzwi z napisem „Tylko dla personelu”, a tam zastali graczy na 2 „symulatorach”. Urządzenia były ustawione pomiędzy lodówką i kuchnią (!), na której przygotowywano posiłki.

Szukając miejsc z „nielegalnymi” automatami hazardowymi funkcjonariusze nie zapominają miejsc, w których już co najmniej raz zabezpieczyli hazardowe urządzenia. Z takimi przypadkami miały do czynienia dwie grupy funkcjonariuszy, które odwiedziły kilka miejsc znanych z poprzednich realizacji. Jednego popołudnia, w dwóch różnych punktach na terenie Warszawy, celnicy zatrzymali łącznie 6 urządzeń do gier hazardowych. Jeden z punktów „zagościł” w protokołach przeszukań po raz drugi, natomiast drugi – po raz trzeci. Można rzec, że miejsca gier hazardowych i gracze nie zmieniają się. Zmieniają się tylko urządzenia hazardowe, gdyż te ujawnione i już zatrzymane znajdują się w magazynie depozytowym Warszawskiej Izby Celnej.

W pierwszym kwartale 2012 roku funkcjonariusze Urzędu Celnego I w Warszawie zatrzymali łącznie 40 urządzeń do gier hazardowych różnego rodzaju.

Urząd Celny I w Warszawie
p.o. Kierownika Referatu Dozoru 2
Jakub Sobaczyński

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL