Super Puchar Polski Kobiet – Łódź

Galeria Łódzka będzie tym razem główną areną zmagań pań w zawodach Super Pucharu Polski Kobiet w Bilard – Why Not Holidays 2013.

Zgodnie z nową formułą w finałowym turnieju weźmie udział 10 najlepszych pań (sześć najlepszych z rankingu 2012 oraz cztery turnieju kwalifikacyjnego). Zawody rozegrane zostaną na jednym stole, specjalnie ustawionym w galerii handlowej. Po Galerii Echo w Kielcach teraz czas na Łódź. Spotkania będą komentowane na żywo, tak aby przybliżyć sylwetki oraz zasady gry gościom i klientom galerii. Nie zabraknie oczywiście transmisji na żywo na antenie TVsports.pl.

Głównymi faworytkami są Drużynowe Mistrzynie Europy Katarzyna Wesołowska i Oliwia Czupryńska (obie Nosan Galeria Echo Kielce). To one zmierzyły się w wielkim finale pierwszych tegorocznych zawodów rozegranych 3 kwietnia. Lepszą okazała się Kasia zwyciężając 5-4. Wysoką formę reprezentuje również aktualna wicemistrzyni Polski odmiany 10-bil Ewa Bąk, która w poprzednich zawodach zajęła 3 miejsce. Do faworytek zaliczyć należy również aktualną mistrzynię Polski i drużynową wicemistrzynie Europy Izabele Łącką (Pino Dębica) oraz jej klubową koleżankę – wicemistrzynię Europy juniorek Sylwię Ząbek. Kto okaże się najlepszy, przekonamy się w niedzielę wieczorem.

Start jest ważny szczególnie dla Wesołowskiej i Czupryńskiej. Ta dwójka wyjeżdża już w najbliższy wtorek do Słowenii na Mistrzostwa Europy, gdzie będzie bronić złotego medalu wywalczonego w ubiegłym roku w Luksemburgu.

Początek rozgrywek Super Pucharu Polski już w niedzielę o godzinie 10:00 w Galerii Łódzkiej przy ul. Piłsudskiego 15/23. Za „telewizyjnymi sterami” zasiądzie Ziemowit Janaszek a spotkania komentować będzie Grzegorz Kędzierski. Obowiązki sędziego przy stole pełnić będzie natomiast Bartosz Budziński z Łodzi.

PZBil

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.