Superbet sprzedaje lokale naziemne bukmacherowi Go+Bet

Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2023

Superbet postanowił skupić się na dalszym dynamicznym rozwoju kanału on-line, dlatego sprzedaje swoją stacjonarną sieć franczyzową firmie GO+bet. 

Zawarta umowa to naturalny kierunek rozwoju marki Superbet i koncentracja na głównym biznesie, natomiast dla GO+bet to szansa skokowego rozwoju sieci punktów stacjonarnych.

Decyzja o sprzedaży punktów stacjonarnych, wynika z globalnej strategii Superbet, która widzi przyszłość w kanale on-line. Grupa uważnie obserwuje tendencje rynkowe i preferencje konsumentów, dlatego systematycznie rozwija aplikacje oraz usługi i od lat inwestuje w rozwój online. Skupienie się na tym kanale jest świadomym krokiem, który pomoże jeszcze szybciej rozwijać się w przyszłości.

– Obroty Superbet w Polsce rosną w zawrotnym tempie. Zaledwie 3 lata temu było to 20 mln euro, podczas gdy w tym roku szacujemy zamknięcie z wynikiem 450 mln euro. Udział kanału retail to obecnie poniżej 4% naszych obrotów, w najbliższym czasie dynamiczny rozwój on-line spowodowałby dalszy spadek do około 2%.Postanowiliśmy więc skupić się na tym, co dla nas jest przyszłością. Stawiamy na nowe technologie, innowacyjne rozwiązania idostarczanie świetnego produktu klientowi. Naszym zdaniem najlepiej robimy to w kanale on-line, gdzie nasza aplikacja zdobywa od lat uznanie użytkowników i liczne nagrody. Jednocześnie chcieliśmy zadbać o naszych ajentów i zabezpieczyć ich przyszłość. Dlatego zdecydowaliśmy się na transakcję z GO+bet, która gwarantuje dalszy rozwój tej sieci. – wyjaśnia Adam Lamentowicz, CEO Superbet.

Transakcja obejmuje 80 lokali bukmacherskich

Umowa sprzedaży dotyczy blisko 80 lokalizacji prowadzonych w systemie ajencyjnym. Flagowy punkt Superbet zlokalizowany w centrum Warszawy przy al. Jerozolimskich, nadal pozostanie własnością firmy i będzie służył prezentacji rozwiązań produktowych. Zawarta umowa sprzedaży dla GO+bet to szansa na szybki i skokowy rozwój swojej sieci, która przed transakcją liczyła 51 placówek.

– Przejęcie punktów retail od Superbet to dla nas, jednego z najmłodszych podmiotów na rynku, bardzo duża szansa. Liczymy, że dzięki temu w tym roku mocno się rozwiniemy. Od początku naszej działalności, równocześnie z kanałem online, budujemy sieć punktów naziemnych. W tym miesiącu otworzyliśmy swój pierwszy lokal premium w Polsce, a teraz powiększamy sieć o kolejne kilkadziesiąt punktów w topowych lokalizacjach. Wierzymy, że nasza marka poprzez ten ruch zyska na rozpoznawalności. Graczy natomiast zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby oferować rozrywkę na najwyższym poziomie. Jest to możliwe między innymi, dzięki wsparciu firmy Playtech – giganta z branży technologicznej, który wspieraGO+bet rozwiązaniami systemowymi.– mówi Grzegorz Kiczko , prezes GO+bet.

O SUPERBET

Grupa Superbet to dynamicznie rosnący, globalny operator zakładów bukmacherskich i gier on-line. Jest 11. najwyżej notowaną firmą gier on-line na świecie i jednym z największych graczy w Europie. Grupa działa na blisko 30 rynkach i zatrudnia ponad 3,5 tysiąca pracowników na całym świecie. Udziałowcem Grupy jest największy na świecie funduszprivate equity – amerykański Blackstone. Superbet inwestuje w innowacyjne oraz autorskie rozwiązania technologiczne. Superbet rozwija się organicznie oraz poprzez akwizycje, zarówno w Europie Zachodniej, jak i w regionie CEE. Grupa na świecie działa pod markami Superbet, Napoleon i Lucky Days. Na rynku polskim jest obecna od 2018 roku jako Superbet. Od 2020 roku oferuje zakłady on-line w oparciu o zezwolenie Min. Finansów RP w aplikacji mobilnej na systemy iOS, Android oraz na stronie superbet.pl. Firma jest zdobywcą nagród w plebiscycie NAGRODY BUKMACHERSKIE 2021 i 2022 w kategorii Najlepszy Bukmacher, Najlepsza Aplikacja Mobilna, Najlepszy Marketing i Nagroda Użytkowników. Superbet otrzymał również wyróżnienie jako Najlepszy operator zakładów sportowych w regionie CEE 2022 podczas Central and Eastern European Gaming Awards i nagrodę w kategorii Najlepszy Bukmacher Roku podczas Better Collective “Polskie Nagrody Bukmacherskie” 2022. Został też wyróżniony w 2022 roku przez United Nations Global Compact za podejmowanie działań na rzecz przeciwdziałania korupcji i szarej strefie.

 

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL