Świetny interes o złej reputacji

Gry hazardowe
Bartosz 20/08/2014

Ostatnia aktualizacja: 20 sierpnia 2014

UE sugeruje członkom działania ograniczające nieletnim dostęp do internetowych kasyn i opracowanie zakresu, w jakim e-hazard można reklamować. Mimo nieprzychylności rządów branża kwitnie i osiągnęła już globalną wartość 40 mld dol.

– Jedni siedzą na Facebooku i wrzucają kotki na tablicę, a ja relaksuję się po pracy, grając w pokera. Co w tym złego? – pyta Marek, 35-letni menedżer w jednej z warszawskich korporacji. – Parzę kawę, siadam przed monitorem i gram. To mnie naprawdę odpręża. Nie wygrywam ani nie przegrywam dużych sum. Żona wszystko ma pod kontrolą – śmieje się Marek.

Internetowa partyjka pokera to jego codzienny rytuał. Jego ulubiony serwis pokerowy to PokerStars. Tam mają wszystko – tłumaczy.

PokerStars.com to największe internetowe kasyno świata. Marek należy do grupy… 50 mln zarejestrowanych w nim użytkowników. Codziennie grają oni w którąś z oferowanych przez stronę odmian pokera. Dzięki tym milionom pokerzystów Mark Scheinberg, szef firmy Rational, która stworzyła PokerStars, został w sierpniu 2014 r. miliarderem. To właśnie wtedy kanadyjska spółka Amaya Gaming Group odkupiła od niego serwis za 4,9 mld dol.

Czytaj całość na: obserwatorfinansowy.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL