Szkoleniowiec Feyenoordu faworytem bukmacherów do objęcia Tottenhamu

Ostatnia aktualizacja: 18 maja 2023

Arne Slota zdecydowanym faworytem do objęcia stanowiska trenera ekipy z Londynu. Według Matta Law klub z Premier League zwiększył swoje zainteresowanie menadżerem Feyenoordu. Tottenham pozostaje bez trenera po zwolnieniu Antonio Conte w kwietniu.

Asystent Conte, Cristian Stellini, zastąpił swojego rodaka, ale jako tymczasowy trener wytrzymał tylko cztery mecze. Za drużynę obecnie odpowiedzialny jest Ryan Mason, który dokończy obecny sezon z Tottenhamem.

Daniel Levy już teraz szuka długoterminowego następcy Conte. Po tym, jak nie udało się zwabić byłego menadżera Bayernu Monachium, Juliana Nagelsmanna do północnego Londynu, szkoleniowiec  Feyenoordu Slot stał się głównym faworytem bukmacherów.

Arne Slot wykonuje spektakularną pracę z holenderską drużyną. Pomógł im przypieczętować tytuł Eredivisie w weekend zwycięstwem nad Go Ahead Eagles.

Jego najlepszy sezon nie pozostał niezauważony w Tottenhamie. Według The Telegraph klub z Premier League zwiększył swoje zainteresowanie holenderskim menadżerem. Feyenoord chciałby jednak zatrzymać swojego szkoleniowca i ma nadzieję, że Slot podpisze z nimi nowy kontrakt.

Spurs poważnie rozważają zakontraktowanie 44-latka. Slot miałby zarabiać dwa razy więcej niż w Holandii, a Feyenoord otrzymałby około 6 milionów funtów rekompensaty, gdyby Slot dołączył do północnych Londyńczyków.

Po odejściu Fabio Paraticiego, Levy pracuje również nad zatrudnieniem nowego dyrektora sportowego. Pod uwagę brani są były dyrektor Bayeru Leverkusen Tim Steidten i Tiago Pinto z AS Romy.

Xabi Alonso nie obejmie stanowiska trenera Spurs

Ze Spurs łączony był również były pomocnik Liverpoolu, Xabi Alonso, ale ten potwierdził, że nie dołączy do drużyny. Tottenham zaczął interesować się szkoleniowcem Bayeru Leverkusen po tym, jak ten wyprowadził drużynę z okolic spadkowych Bundesligi i zdołał awansować do półfinału Ligi Europy.

Ponieważ Julian Nagelsmann nie jest już pretendentem do objęcia stanowiska w Spurs, a szef Burnley Vincent Kompany podpisał nową umowę na początku tego miesiąca, Alonso pozostał jednym z faworytów bukmacherów do zastąpienia Antonio Conte.

Przemawiając jednak na konferencji prasowej przed czwartkowym meczem Ligi Europy z Romą, Alonso powiedział:

„Jestem szczęśliwy tutaj z drużyną i klubem. Nie martwię się o swoją przyszłość”.

Zapytany przez dziennikarza Bilda, czy to oznacza, że nadal będzie prowadził Leverkusen w przyszłym sezonie, Alonso odpowiedział twierdząco.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL