Szwecja – Rząd zatwierdza limity kasyn online

Rząd Szwecji zatwierdził plany, zgodnie z którymi konsumenci będą musieli stawić czoła obowiązkowemu tygodniowemu limitowi depozytów w wysokości 5000 SEK, a licencjobiorcy ograniczą się do oferowania premii do 100 SEK.

Środki wejdą w życie od 2 lipca i będą obowiązywać do końca 2020 r., przy czym ograniczenia dotyczą gier i automatów w kasynach online. Gracze będą również zobowiązani do ustalenia limitów czasu, przez jaki grają w gry kasynowe online i automaty do gry z licencjonowanymi operatorami w Szwecji.

„W wyniku obecnej pandemii widzimy mieszankę okoliczności, które razem stwarzają ogromne ryzyko w sektorze gier. Trzeba temu przeciwdziałać. Dzięki tym środkom rząd wzmocni ochronę szwedzkich konsumentów. ”
– wyjaśnił szwedzki minister zabezpieczenia społecznego Ardalan Shekarabi.

Posunięcie to nastąpiło pomimo szwedzkiego regulatora gier hazardowych Spelinspektionen, krytykującego plany i dyrektorów szwedzkich licencjobiorców podpisujących petycję w proteście.

Fintan Costello, dyrektor zarządzający BonusFinder.com, potępił decyzję o kontynuowaniu planów: „Ta decyzja szwedzkiego rządu zaprowadzi więcej graczy na czarny rynek, który jest tylko jednym kliknięciem.

„Dalsze ograniczenia premii i poleganie na limitach twardych depozytów zamiast kontroli dostępności sprawią, że legalny rynek będzie jeszcze mniej atrakcyjny dla lokalnych graczy. Ponadto pozostawienie licencjobiorcom zaledwie dwóch tygodni na wdrożenie tych zmian i zmianę marketingu będzie ogromnym i kosztownym wyzwaniem dla operatorów ”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *