Szwecja wydaje 3 pierwsze licencje dla dostawców gier

hazard w Szwecji

Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2023

Szwedzki Inspektorat ds. Hazardu, Spelinspektionen, przyznał trzem firmom B2B licencję dostawcy gier hazardowych w ramach nowo wprowadzonych ram.

Programutvecklarna i Norrköping AB, Skill On Net i Synot Games staną się pierwszymi licencjonowanymi dostawcami gier w Szwecji od 1 lipca 2023 r., z pozwoleniami obejmującymi początkowy okres pięciu lat.

Kolejne wnioski będą przyjmowane od 1 marca, a Spelinspektionen podkreślił, że do tej pory otrzymano około 60 wniosków, które są obecnie procesowane.

Szwecja po raz pierwszy zaczęła zmierzać w kierunku przyjęcia systemu licencjonowania B2B w zeszłym roku, a wymagania licencyjne dotyczące oprogramowania do gier zostały wprowadzone przez Riksdag w połowie listopada.

Ministerstwo Finansów (Finansdepartementet), jedno z najbardziej wpływowych ministerstw zajmujących się szwedzką polityką hazardową, poparło reformę, która po zatwierdzeniu przez parlament obejmowała licencje B2B w ramach istniejącej szwedzkiej ustawy o grach hazardowych.

„Celem wprowadzenia tego wymogu jest zwiększenie przejrzystości, a tym samym zniechęcenie do nielegalnego hazardu” – wyjaśnił regulator w swojej ostatniej aktualizacji.

„Nielicencjonowani operatorzy gier nie mogą korzystać z usług dostawców, którzy produkują, dostarczają, instalują i/lub zmieniają oprogramowanie gier dla operatorów gier, którzy mają licencję w Szwecji”.

Okres konsultacji w sprawie licencji B2B rozpoczął się w maju 2022 r., po czym firmy zostały poinformowane, że zostaną przyjęte nowe wymagania dla wszystkich dostawców oprogramowania do gier online i twórców gier.

W tej chwili wdrażanie przez Spelinspektionen ram licencyjnych B2B przebiega zgodnie z planem, a organ regulacyjny wyznaczył marzec i lipiec 2023 r. jako najbardziej prawdopodobne daty rozpoczęcia nowego systemu.

Proponowane w listopadzie wymagania obejmowały licencję B2B w wysokości 120 000 SEK (11 000 EUR / 9 600 GBP) wraz ze wzrostem opłaty za odnowienie z 300 000 SEK do 600 000 SEK (55 300 EUR / 48 100 GBP).

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL