Szwecja zaostrza ograniczenia dotyczące zakładów sportowych

Szwecja

Krajowy regulator – Spelinspektionen ma wprowadzić zakaz obstawiania naruszeń sportowych, w tym żółtych i czerwonych kartek, rzutów wolnych i kar w piłce nożnej od 1 stycznia 2021 roku.

Zakazuje również zakładów na wszystkie ligi piłkarskie z wyjątkiem czterech najwyższych w Szwecji (Allsvenskan, Superettan, Division 1 Norra i Södra) oraz sześć regionalnych lig Division 2, a także na mecze międzynarodowe poniżej 21 lat.

Zakłady na indywidualne wyniki zawodników w wieku poniżej 18 lat będą również zakazane we wszystkich sportach rozgrywanych w Szwecji.

Operatorzy będą musieli składać coroczne raporty o podejrzeniu ustawiania meczów w ramach zmian, które zostały zgłoszone Komisji Europejskiej w maju.

Środki są wprowadzane w celu rozwiązania problemu ustawiania meczów. Odnoszą się one tylko do sportów krajowych, ponieważ regulator uważa, że istnieje niewielka szansa na ustawienie ważnych międzynarodowych spotkań z korzyścią dla szwedzkiego rynku zakładów.

Gustaf Hoffstedt, sekretarz generalny stowarzyszenia operatorów gier online Branschföreningen för Onlinespel (BOS), skrytykował to posunięcie jako polityczne, twierdząc, że ma ono na celu uspokojenie Narodowego Związku Lekkiej Atletyki, Szwedzkiego Związku Piłki Nożnej i polityków, a nie egzekwowanie rozsądku regulacyjnego.

Ostrzegł, że nowe zasady mogą prowadzić obstawiających do przejścia na nieuregulowane kanały, co utrudniłoby wykrycie ustawiania meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *