Szwedzki rząd wprowadzi wymagania licencyjne dla dostawców oprogramowania

Szwecja

Szwedzki rząd proponuje zmianę w swoim ustawodawstwie dotyczącym hazardu.  Zmiana ta wprowadziłaby nowy wymóg, zgodnie z którym każdy podmiot gospodarczy dostarczający oprogramowanie do gier hazardowych będzie musiał uzyskać specjalną licencję, aby móc kontynuować operacje na szwedzkim rynku.

Jeśli ta najnowsza poprawka do szwedzkiej ustawy o grach zazardoswych zostanie zatwierdzona to wejdzie ona w życie od 1 lipca 2023 roku. Propozycja ta jest najnowszą próbą rządu, aby jeszcze bardziej ograniczyć nielegalnych operatorów hazardowych na lokalnym rynku. Ma ona za zadanie zapewnić wysoki poziom odpowiedzialności dla dostawców oprogramowania hazardowego.

Według szwedzkiego regulatora Spelinspektionen każdy dostawca oprogramowania, który posiada licencję na tworzenie i dostarczanie oprogramowania do gier hazardowych na szwedzkim rynku, nie będzie mógł dostarczać swoich produktów i usług nielicencjonowanym operatorom gier hazardowych.

Przed decyzją rządu w sprawie wniosku, Spelinspektionen organizuje 7 grudnia spotkanie informacyjne dla wszystkich licencjonowanych operatorów gier hazardowych i firm, które obecnie dostarczają lub chcą dostarczać oprogramowanie do gier hazardowych w przyszłości. Spotkanie wyjaśni wszelkie zmiany warunków licencyjnych i wymagań dla dostawców oprogramowania.

Oczekuje się, że najnowsza propozycja zmiany szwedzkiej ustawy o grach hazardowych zostanie uchwalona i podpisana w ciągu najbliższych tygodni.

O Autorze

1 odpowiedź do “Szwedzki rząd wprowadzi wymagania licencyjne dla dostawców oprogramowania

  1. Ciekawy pomysł ale moim zdaniem nie do zrealizowania. Będzie podobnie jak z rejestrem domen zakazanych.
    Prawo nie nadąży za technologią

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.