Szwedzkie salony gier mają nowe limity godzin otwarcia

Szwecja

Szwedzkie naziemne punkty hazardowe staną w obliczu nowych ograniczeń godzin otwarcia po ogłoszeniu przez rząd ograniczeń w podawaniu alkoholu w związku z trwającą pandemią koronawirusa (Covid-19).

Tymczasowy zakaz serwowania alkoholu w godzinach od 22 do 11 w lokalach posiadających koncesję wszedł w życie 20 listopada i będzie obowiązywał do końca lutego 2021 roku.

Oznacza to również, że naziemne lokale, które posiadają licencję na automaty do gier, nie będą mogły oferować gier komercyjnych po godzinie 22:00.

Przedstawiając nowe zasady, szwedzki regulator Spelinspektionen powiedział, że będzie to miało zastosowanie do obiektów z licencją, która wyraźnie stwierdza, że gry na automatach muszą być udostępniane w miejscu z zezwoleniem na serwowanie alkoholu. Jednak Spelinspektionen poinformował również, że nowe ograniczenia dotyczące automatów do gier nie będą miały zastosowania do kasyn naziemnych w kraju.

Nowe ograniczenia pojawiły się po tym, jak rząd Szwecji w tym miesiącu rozpoczął konsultacje w sprawie przedłużenia tymczasowych kontroli kasyn online, w tym tygodniowego limitu depozytów w wysokości 5000 SEK do czerwca 2021 roku.

Środki ograniczające, które wygasają z końcem roku, obejmują obecnie również wymaganie od klientów ustalenia limitów czasu gry podczas grania w gry kasynowe online lub automaty do gry, podczas gdy premie są ograniczone do 100 SEK.

Pomimo tych ograniczeń, przychody z hazardu w Szwecji w trzecim kwartale 2020 roku wzrosły o 2% w porównaniu z drugim kwartałem i 1,3% rok do roku do 6,04 mld SEK. Przychody z kasyn online i zakładów sportowych wzrosły o 2,1% kwartał do kwartału i o 5,8% rok do roku do 3,69 mld SEK.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *