Yana Sizikova oczyszczona z zarzutu ustawiania meczów

Bukmacherzy Ze świata
Katarzyna Meryk 27/05/2023

Ostatnia aktualizacja: 29 maja 2023

Rosyjska tenisistka Yana Sizikova została oczyszczona z zarzutu ustawiania meczów. W 2021 roku Sizikova została aresztowana podczas French Open. W tym czasie Sizikova była badana w związku z podejrzeniem ustawienia meczu deblowego, w którym brała udział podczas French Open 2020.

W 2020 roku Sizikova i jej partnerka Madison Brengle przegrały 7-6 (8) 6-4 z Andreeą Mitu i Patricią Marią Tig w pierwszej rundzie debla kobiet podczas Roland Garros. Później firmy bukmacherskie zgłosiły mecz władzom tenisowym po tym, jak setki tysięcy euro postawiono na przełamanie serwisu w drugim secie.

„Po dwóch i pół roku śledztwa paryska prokuratura ostatecznie zamknęła sprawę 11 kwietnia 2023 r., uznając, że nie można wszcząć postępowania karnego, ponieważ nie można ustalić faktów, o które oskarżono Sizikową” – powiedział jej prawnik Frederic Belot

Sizikova, zajmująca 50. miejsce w rankingu deblowym WTA, koncentruje się wyłącznie na grze podwójnej. W ubiegłym roku zdobyła swój drugi tytuł deblowy WTA wraz z Rosjanką Anastazją Potapową w Pradze.

Również w 2022 roku Sizikova zdobyła dwa tytuły deblowe ITF. Na początku 2023 roku Sizikova nie odniosła większych sukcesów. W tym tygodniu w Rabacie Sizikova w końcu przełamała się i dotarła wraz z Sabriną Santamarią do półfinału turnieju WTA 250 w Rabacie.

Po dobrym występie w Rabacie, Sizikova z pewnością będzie miała nadzieję, że poradzi sobie również na French Open.

O Autorze

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL