Tenis w Polsce: najlepsze tenisistki na świecie

Polska obdarzyła tenisowy świat kilkoma czołowymi zawodnikami, którzy odnieśli znaczące sukcesy w najważniejszych międzynarodowych turniejach. Tylko Iga Świątek robi ostatnio furorę w kobiecym tenisie, wygrywając ponad 30 meczów z rzędu. Jest teraz zasłużenie najlepszą tenisistką na świecie.

Ranking bukmacherów na online-bookmakers.pl pomoże Ci wybrać najlepszego operatora zakładów tenisowych w Polsce.

Mimo wszystkich osiągnięć lokalnych tenisistów, duże turnieje w Polsce należą do rzadkości. A w losowaniu głównego turnieju Memoriału Prezydenta Marii i Lecha Kaczyńskiego nie pojawiły się wielkie nazwiska, bo pula nagród wynosiła zaledwie 100 tys. dolarów. Najwyższą pozycję rankingową wśród uczestników zajmuje miejscowa zawodniczka Magda Linetty, sklasyfikowana z numerem 66.

Kanały informacyjne w Polsce, w tym eurosport.tvn24.pl, przerwały wiadomość o udziale rosyjskiego zawodnika w Memoriale. Pochodząca z Moskwy Waleria Olyanovskaya znalazła się w głównym losowaniu tylko dzięki specjalnemu zaproszeniu organizatorów, gdyż jest dopiero w dziesiątej setce światowego rankingu. W wieku 21 lat rosyjska tenisistka nie miała pod sobą żadnych większych sukcesów, a w swojej karierze zarobiła zaledwie 21 tysięcy dolarów.

„W Memoriale Tenisowym im. Prezydenta Lecha i Marii Kaczyńskich w Kozierkach dziką kartę do turnieju głównego otrzymała Rosjanka Waleria Olyanovskaya” – napisał na Twitterze dziennikarz Bartosz Ignacyk.

Po tym fakcie wiadomości o tenisistce o negatywnej konotacji szybko zawładnęły feedami rosyjskich publikacji. Oddźwięk był tak silny, że czołowi przedstawiciele rosyjskiego sportu musieli to zauważyć. Rosyjskie media twierdziły, że Olyanovskaya nie powinna grać dla Polski, podkreślając jednocześnie, że Polska nie powinna jej zapraszać do gry. W tym przypadku chcielibyśmy przypomnieć jedną ważną kwestię – Waleria Olyanovskaya jest obywatelką Polski.

Najpierw organizatorzy wydali komunikat prasowy na oficjalnej stronie turnieju, w którym wyjaśnili, że Olyanovskaya otrzymała polskie obywatelstwo, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, by ubiegała się o dziką kartę. Z oświadczeniem wystąpił również polski minister sportu Kamil Bortniczuk, odpowiadając reporterowi w mediach społecznościowych.

„Tenisista wydał oświadczenie o treści sprzecznej z polityką rosyjskiego sportu. Dziewczyna mieszka w Polsce na stałe i jest obywatelką naszego kraju.”

Po opublikowaniu tej informacji od ministra sportu, wpis polskiego korespondenta na Twitterze został szybko usunięty. W tym świetle zabawnie wyglądają podwójne standardy rosyjskiego społeczeństwa, które jest gotowe rzucić się na swoich byłych sportowców, jeśli odmówią oddania paszportów do tego kraju.

Polska zawsze była narodem sportowym, który regularnie osiąga wielkie wyżyny w sporcie. Dlatego nie dziwi fakt, że sportowcy z innych krajów często emigrują do Polski, aby się rozwijać i być częścią naszego kraju. W rzeczywistości afera Olyanovskaya nie była nic warta.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.