TOP 10 najbogatszych pokerzystów na świecie

Poker to niewątpliwie gra, która wiąże się z wysokim ryzykiem. Na pewnym poziomie, gra znacząco wykracza poza zwykłe umiejętności i strategię, a zdecydowanie większą rolę zaczyna odgrywać psychologia. Zdolność opanowania emocji i zachowania spokoju nawet w najgorszych momentach przygody z pokerem, jest cechą, która na końcu odgrywa najważniejszą rolę.

Wielu graczy nie wytrzymało presji i zrezygnowało z dalszej gry, ale na ich miejsce przypada również spora grupa pokerzystów, która stała się sławna i jest szanowana przez całą pokerową społeczność. Jest wielu profesjonalnych pokerzystów zarabiających na życie grą pokera, ale w tej grupie należy wyróżnić też elitarne grono, których zarobki znacząco przekraczają profity dyrektorów wielkich korporacji. Kim są ci gracze? Przedstawiamy listę 10 najbogatszych pokerzystów.

Bryn Kenney
Plasuje się w czołówce największych zwycięzców w historii pokera turniejowego na żywo.

Amerykanin może pochwalić się wygranymi na kwotę $30,654,179 i jest niekwestionowanym numerem jeden, chociaż warto tutaj wspomnieć, że bardzo duża część tej kwoty pochodzi z jednego turnieju.

 

Daniel Negreanu

Najbardziej rozpoznawalna postać w świecie pokera, a jednocześnie najbardziej lubiany gracz i świetny ambasador, który w samych turniejach na żywo wygrał $39,830,194.

Trudno znaleźć gracza z takimi sukcesami oraz takim zaangażowaniem w promowanie gry.

Obecnie Negreanu jest ambasadorem GGPoker.

Phil Hellmuth
Znany głównie ze swoich wybuchów przy pokerowym stole, przez co często ludzie zapominają o jego prawdziwych sukcesach, a Phil ma się czym pochwalić. Jak wynika ze statystyk, jego wygrane w turniejach na żywo wynoszą $22,861,742, a ponadto jest on również zdobywcą największej ilości bransoletek WSOP.

Antonio Esfandiari
Esfandiari to kolejny zawodnik na liście, który z pewnością nie musi liczyć się z kosztami, biorąc pod uwagę jego wygrane w turniejach pokerowych na żywo, które przekraczają granicę $27 mln.

Esfandiari znany jako „The Magican” jest zwycięzcą jednego z największych turniejów pokerowych na żywo w historii – Big One for One Drop z wpisowym $1 mln.

Phil Ivey
Przez wielu uważany wciąż za najlepszego gracza w historii pokera online. Już w wieku 23 lat, mógł się pochwalić trzema bransoletki WSOP i chociaż obecnie częściej kojarzony jest z grami cash w Azji, jego turniejowe CV przedstawia się równie imponująco. Jak wynika ze statystyk, Ivey zgromadził wygrane na łączną kwotę w wysokości $26,267,283.

Dan Bilzerian
Prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjna postać na tej liście. Zdecydowana większość z Was może kojarzyć go z profili w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się kulisami swojego wystawnego życia.

Chociaż jego wygrane w turniejach wynoszą zaledwie $36,626, Dan twierdzi iż cały swój majątek szacowany na ponad $150 milionów zyskał na grze w pokerze.

Sam Trickett
Profesjonalny pokerzysta pochodzący z Wielkiej Brytanii, który w turniejach na żywo wygrał ponad $20 mln, a przynajmniej drugie tyle zdobył w sieci oraz grach cash. W odróżnieniu od poprzednika, nie lubi chwalić się życiem prywatnym i jest znakomitym ambasadorem gry.

Erik Seidel
Z całą pewnością jeden z graczy dysponujących najtęższym umysłem. Zdobywca 8 bransoletek WSOP, który w pokera gra od blisko 30 lat i cały czas utrzymuje się w czołówce najlepszych zawodników. Jego wygrane w turniejach na żywo wynoszą $34,783,420.

Michael Mizrachi
Mimo olbrzymich sukcesów chyba wciąż jeden z najbardziej niedocenianych graczy. W turniejach na żywo wygrał $17 mln, a w grach cash, które są jego naturalnym wyborem prawdopodobnie podwoił tą kwotę. Urodzony na Florydzie pokerzysta, opuścił studia, aby zrealizować swoje marzenie profesjonalnej grze w pokerze i jak widać ewidetnie się to opłaciło.

John Juanda
Johm podobnie jak inni wymienieni w tym artykule, jest jednym z najbardziej utytułowanych graczy w historii pokera. John posiada na swoim koncie cztery bransoletki WSOP, a w turniejach na żywo wygrał $24 mln, co daje mu 9 miejsce na liście All-Time Money. Juanda jest także świetnym biznesmenem, który potrafił wykorzystać środki wygrane przy stołach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *