Totalizator chce do Internetu

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2012

Totalizator Sportowy zarobił w 2011 r. 193 mln zł – poinformowała spółka we wtorek w komunikacie. Firma chce zmiany przepisów o hazardzie, które pozwolą jej m.in. na sprzedaż gier przez internet. Resort finansów rozważa nowelizację ustawy.

TS poinformował, że wartość sprzedaży wszystkich produktów Lotto wzrosła w 2011 r. o 291 mln zł, a zysk netto spółki wyniósł ponad 193 mln zł. Wpływy na fundusze celowe, w tym na polski sport i kulturę, przekroczyły 690 mln zł.

Zdaniem prezesa TS Sławomira Dudzińskiego plan sprzedaży na 2011 rok został zrealizowany z nieznaczną nadwyżką, co jest dobrym prognostykiem na przyszłość. „W mojej ocenie dobry wynik finansowy w 2011 roku jest efektem między innymi wcześniejszych decyzji dotyczących Lotto przyjętych w 2009 r. (zmiana ceny zakładu) i konsekwentnych działań spółki” – uważa cytowany w komunikacie Dudziński.

„Nie ulega wątpliwości, że na wzrost sprzedaży miała wpływ rekordowa kumulacja w Lotto, wprowadzenie do sprzedaży Kaskady i działania prosprzedażowe. Utrzymanie trendu wzrostowego jest naszym celem na 2012 rok” – dodał szef Totalizatora.

Zgodnie z informacjami TS udzielonymi PAP, spółka oczekuje nowelizacji ustawy hazardowej, która – jej zdaniem – jest niezbędna do stabilnego wykonywania monopolu Skarbu Państwa.

Firma podała, że postulaty zgłaszane przez TS dotyczą m.in. umożliwienia sprzedaży gier objętych monopolem państwa za pośrednictwem internetu i SMS-ów. Zmiana przepisów pozwoliłaby też Totalizatorowi współorganizowanie paneuropejskiej gry liczbowej „Eurojackpot”.

„Ministerstwo Finansów rozważa nowelizację ustawy o grach hazardowych. Propozycja nowelizacji ustawy o grach hazardowych nie została wpisana do planu pracy Rady Ministrów, w związku z tym zbyt wcześnie jest mówić o zakresie ewentualnych zmian, czy – tym bardziej – o dacie wejścia w życie nowelizacji” – poinformowało PAP Ministerstwo Finansów.

„Zostało zgłoszonych szereg postulatów zmian ustawy w zakresie regulacji dotyczących gry w pokera czy urządzania gier przez podmiot wykonujący monopol państwa i są one brane pod uwagę. Rozważane są także zmiany mające na celu usprawnienie procesu wydawania koncesji i zezwoleń na urządzanie gier hazardowych” – wyjaśnił resort finansów.

Zaznaczono, że z uwagi na to, iż nowelizacja nie została ujęta w programie prac Rady Ministrów, na razie prace nad nią nie wyszły poza analizę zgłaszanych postulatów. Dlatego nie można przesądzić w sposób wiążący kierunku zmian.

PAP

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL