Totalizator przekroczył własne plany

Ostatnia aktualizacja: 18 kwietnia 2012

W pierwszych trzech miesiącach 2012 r. Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, osiągnął 929 mln zł ze sprzedaży swych produktów. To o 22,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. – poinformował prezes TS Sławomir Dudziński.

– W pierwszym kwartale udało się nam przekroczyć własne plany. Wyniki sprzedaży były o 200 mln zł lepsze od tego, co zakładaliśmy. Zanotowaliśmy wykonanie ponad 31 proc. planu sprzedaży na cały 2012 rok – podkreślił Dudziński. Dodał, że to drugi w historii TS tak dobry kwartalny wynik.

Przedstawiciele TS poinformowali, że za znaczny wzrost wyników sprzedażowych odpowiadają lutowo-marcowe kumulacje w Lotto oraz rekordowe zainteresowanie losami-zdrapkami. W przypadku zdrapek sprzedaż wyniosła niemal 79 mln zł.

Zdaniem TS, szczególnym zainteresowaniem klientów cieszyła się nowość – zdrapka Ekstra Pensja, która daje szansę na wygraną pieniężną w wysokości 100 tys. zł i okresowej „pensji” wynoszącej 3 tys. zł przez 32 miesiące.

Przedstawiciele TS poinformowali też, że lepsze wyniki przełożyły się na zwiększenie kwot odprowadzanych przez Totalizatora na fundusze celowe, w tym na finansowanie sportu i promocję kultury. W pierwszym kwartale br. było to 215 mln zł, czyli o ponad 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r.

TS zapowiedział, że w 2012 r. chce wprowadzić do oferty nowe produkty. Chodzi m.in. o nową grę typu „win for life”, w której zwycięzca otrzymywałby jednorazową wygraną oraz „pensję” wypłacaną przez pewien okres. Wojciech Szpil odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w TS powiedział, że na razie prowadzone są badania nowej gry i jest za wcześnie na informowanie o szczegółach.

– W tej chwili prowadzimy intensywne badania, aby zbudować ten produkt w takiej formie, aby rzeczywiście odpowiadał potrzebom Polaków – powiedział Szpil.

Kolejną nowością w ofercie TS miałby być „bonus-niespodzianka” dla grających w grę Lotto. TS będzie też dokonywał zmian w sieci sprzedaży. Jeszcze w tym roku mają pojawić się terminale samoobsługowe. Ponadto produkty Lotto mają być sprzedawane w kasach sieci handlowych.

Na początku kwietnia TS informował, że w całym 2011 r. sprzedaż przekroczyła 3 mld zł, a zysk netto spółki wyniósł ponad 193 mln zł. Wpływy na fundusze celowe, w tym na polski sport i kulturę, przekroczyły 690 mln zł.

PAP

O Autorze

3 odpowiedzi do “Totalizator przekroczył własne plany

  1. Internauci proszę uważać na portal Multipasko – zbierane sa tam informacje o użytkownikach,a następnie w brzydki sposób wykorzystywane …

  2. jeżeli tyle zarabiają to dlaczego w Polsce są na takim poziomie stadiony i inne obiekty sportowe kto bierze te pieniądze. Dlaczego młodzież niema się gdzie szkolić. Jak powiedział pisemnie Boniek super ekspertowi Kapicy tylko głupek nie bierze pieniędzy z reklamy hazardu(zakłady bukmacherskie) cała europa z tego żyje tylko w bogatym kraju jak polska można wszystko olewać. Bo TOTOLOTEK TO NIE HAZARD

  3. Tak poważna redakcja powinna weryfikować dane podawane przez Totalizator. Plany są zaniżane od 2008 roku sprzedaż jest niższa o około 600 mln. zł. niż wtedy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL