Totalizator przekroczył własne plany

Finanse Bilanse
Marek 18/04/2012

Ostatnia aktualizacja: 3 stycznia 2024

W pierwszych trzech miesiącach 2012 r. Totalizator Sportowy, właściciel marki Lotto, osiągnął 929 mln zł ze sprzedaży swych produktów. To o 22,1 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r. – poinformował prezes TS Sławomir Dudziński.

– W pierwszym kwartale udało się nam przekroczyć własne plany. Wyniki sprzedaży były o 200 mln zł lepsze od tego, co zakładaliśmy. Zanotowaliśmy wykonanie ponad 31 proc. planu sprzedaży na cały 2012 rok – podkreślił Dudziński.

Dodał, że to drugi w historii TS tak dobry kwartalny wynik.

Przedstawiciele TS poinformowali, że za znaczny wzrost wyników sprzedażowych odpowiadają lutowo-marcowe kumulacje w Lotto oraz rekordowe zainteresowanie losami-zdrapkami. W przypadku zdrapek sprzedaż wyniosła niemal 79 mln zł.

Zdaniem TS, szczególnym zainteresowaniem klientów cieszyła się nowość – zdrapka Ekstra Pensja, która daje szansę na wygraną pieniężną w wysokości 100 tys. zł i okresowej „pensji” wynoszącej 3 tys. zł przez 32 miesiące.

Przedstawiciele TS poinformowali też, że lepsze wyniki przełożyły się na zwiększenie kwot odprowadzanych przez Totalizatora na fundusze celowe, w tym na finansowanie sportu i promocję kultury. W pierwszym kwartale br. było to 215 mln zł, czyli o ponad 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2011 r.

TS zapowiedział, że w 2012 r. chce wprowadzić do oferty nowe produkty. Chodzi m.in. o nową grę typu „win for life”, w której zwycięzca otrzymywałby jednorazową wygraną oraz „pensję” wypłacaną przez pewien okres. Wojciech Szpil odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w TS powiedział, że na razie prowadzone są badania nowej gry i jest za wcześnie na informowanie o szczegółach.

– W tej chwili prowadzimy intensywne badania, aby zbudować ten produkt w takiej formie, aby rzeczywiście odpowiadał potrzebom Polaków – powiedział Szpil.

Kolejną nowością w ofercie TS miałby być „bonus-niespodzianka” dla grających w grę Lotto. TS będzie też dokonywał zmian w sieci sprzedaży. Jeszcze w tym roku mają pojawić się terminale samoobsługowe. Ponadto produkty Lotto mają być sprzedawane w kasach sieci handlowych.

Na początku kwietnia TS informował, że w całym 2011 r. sprzedaż przekroczyła 3 mld zł, a zysk netto spółki wyniósł ponad 193 mln zł. Wpływy na fundusze celowe, w tym na polski sport i kulturę, przekroczyły 690 mln zł.

PAP

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jan.

10:37
20/04/2012

Tak poważna redakcja powinna weryfikować dane podawane przez Totalizator. Plany są zaniżane od 2008 roku sprzedaż jest niższa o około 600 mln. zł. niż wtedy.

Darko

09:03
22/04/2012

jeżeli tyle zarabiają to dlaczego w Polsce są na takim poziomie stadiony i inne obiekty sportowe kto bierze te pieniądze. Dlaczego młodzież niema się gdzie szkolić. Jak powiedział pisemnie Boniek super ekspertowi Kapicy tylko głupek nie bierze pieniędzy z reklamy hazardu(zakłady bukmacherskie) cała europa z tego żyje tylko w bogatym kraju jak polska można wszystko olewać. Bo TOTOLOTEK TO NIE HAZARD

ona1421

06:20
23/04/2012

Internauci proszę uważać na portal Multipasko - zbierane sa tam informacje o użytkownikach,a następnie w brzydki sposób wykorzystywane ...
E-PLAY.PL