Totalizator Sportowy powstał 65 lat temu

Dziś, 25 stycznia, mija dokładnie 65 lat od oficjalnego rozpoczęcia działalności jednej z najbardziej rozpoznawalnych spółek w Polsce. Na pamiątkę tego dnia, z inicjatywy Totalizatora Sportowego, został ustanowiony #DzieńGraczaLOTTO

Zgodnie z Zarządzeniem nr 7 przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej z dnia 25 stycznia 1956 roku, przedmiotem działania Państwowego Przedsiębiorstwa, nazwanego wówczas Totalizatorem Sportowym, było organizowanie, przeprowadzanie i rozliczanie zakładów na odgadnięcie wyników imprez sportowych.

Warto pamiętać, że znane dziś jako Lotto losowanie Toto-Lotka (6 z 49 liczb) odbyło się rok później. Więcej o historii firmy przeczytacie na nowej stronie – dedykowanej Jubileuszowi 65-lecia: www.wielkiechwile.pl.

Od pierwszych kuponów z naklejanymi banderolami przy wsparciu Poczty Polskiej, poprzez pierwsze losowanie z udziałem kamer TVP i bębnową maszynę losującą, po aż ponad 18 000 punktów stacjonarnych LOTTO oraz dostęp do gier LOTTO online – Totalizator Sportowy rozwija swoje produkty już 65 lat i od tego czasu nieprzerwanie dostarcza rozrywkę wszystkim graczom LOTTO.

Więcej o historii firmy przeczytacie na nowej stronie – specjalnie dedykowanej Jubileuszowi 65-lecia Totalizatora Sportowego, która wystartowała właśnie dziś.

Od 1994 roku na polski sport i kulturę narodową firma przekazała łącznie ponad 15 mld zł. Pamiętajmy, że to właśnie klienci Totalizatora Sportowego są największymi mecenasami sportu i kultury w Polsce, bo to dzięki nim, z każdej złotówki przeznaczanej na gry liczbowe #LOTTO, 19 groszy trafia na wsparcie tych dwóch kluczowych dziedzin życia społecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *